תפקידם של הורים ומורים בהתפתחות הילד

/
/
/
40 Views

לילד יש זמן מבוזר לבית הספר ולבית ולכן הוא מחולק בין הורים ומורים. אנו יכולים לומר שהורים ומורים ממלאים תפקיד חשוב מאוד בעיצוב העתיד של הילד. חינוך הוא בעצם תהליך שמוביל לצמיחה נפשית ופסיכולוגית של ילד. מלבד הישענות ללימודים, הילד לומד עוד דברים שונים כמו עבודת צוות, נימוסי שולחן, שיתוף, אחדות, עבודת צוות. בית ספר הוא סוג של מכון לילד; יש האומרים שהורים הם המורה הראשון עבור הילד, אולם אני מרגיש שהמורים הם ההורים השניים לילדים. מאז הגן ילד נמסר למורים והמורים מזינים אותו ומעניקים לו את האהבה התמיכה וההרגלים הטובים.

הורים לעומת זאת אחראים להתפתחות הכללית של הילד; הם ממלאים תפקיד חשוב מאוד בתהליך החברתי של הילד. החל מסיפורי השינה ועד להרגלי ההתנהגות להורים תפקיד חשוב מאוד בהפיכת הילד לאזרח אחראי. למורה מצליח תמיד יש אוזן קשבת להורים. מורה כזה שואל בדרך כלל את ההורים על התנהגות הילד, הרגליו ופעילויותיו ומתנהג בהתאם אליו; היא אחראית לצמיחתו ולהתפתחותו ובכך מנסה להוציא ממנו את המיטב. היא תמיד ערה לתרבויות ולערכים המשפחתיים של הילד ולכן מנסה לא להעיר או לשפוט את סגנונות ההורות. היא חושבת בצורה רחבה ומקפידה שבכל רגע היא לא תפגע במוחו של הילד. תקשורת היא המדיום הטוב ביותר לפתרון בעיות. מורה מצליחה תמיד נלהבת לדבר עם התלמידים ולפתור את הבעיות שלהם, היא תמיד נגישה כמעט לכל ילד בכיתה. במקום להאשים את הילד על כך שלא השלים דבר מסוים או שהוא לא מסוגל לעבוד על פרויקט מסוים או להשיג ציונים גרועים, היא מנסה לגלות את הסיבה מאחורי הכישלון או חוסר היכולת של הילד.

הורה מצליח לעומת זאת תמיד רושם את ההצעות שהמורה נתן. הורים כאלה מנסים לפרש בעצמם את ההצעה שנתנו המורים ולהטמיע אותה בגידול הילדים, אשר בתורם מביאים לגדילתם. פינוק יתר או מזג שניהם מביאים לחוסר התפתחות של הילד. פינוק יתר גורם לילד ביטחון יתר שגורם לחוסר התפתחות של הילד בעוד מזג יתר גורם לילד תחת ביטחון עצמי מה שעלול לגרום לסערת הנפש של הילד שגורמת גם לחוסר התפתחות של הילד.

סטייסיה טאושר אמרה בצורה יוצאת דופן "אנחנו דואגים למה ילד יהפוך מחר, ובכל זאת אנחנו שוכחים שהוא מישהו היום." ילד הוא תקווה למחר אולם לעולם אין לשכוח שהיום שלו מעצב את המחר שלו. כמות הלחץ והטראומה הנפשית איתם מתמודד הילד מביאות לחוסר התפתחות שלו ומקלקלת את המחר שלו. מיזם משותף של הורים ומורים מסייע בעיצוב עתידו של הילד, בהתפתחותו ובשיפור האינטלקט שלו. ילד שמטופח תחת הורים ומורים כה מוצלחים מעניק בו את הטוב ביותר.Source by Renu Nayal

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved