ששת האלמנטים החיוניים להתפתחות הילד

/
/
/
28 Views

כהורה אכפתי ומעורב, אתה רוצה לסייע להתפתחות ילדך בכל דרך שתוכל. מדוע לא לרכוש צעצועים חינוכיים המיועדים לעידוד צמיחה בכל תחומי ההתפתחות? הרשויות שונות במקצת בנוגע לאופן ארגון התחומים הללו. עם זאת, סטנדרט טוב לעקוב אחר זה שנקבע על ידי Dr. דורותי וג'רום זינגר מאוניברסיטת ייל, המזהים שישה מרכיבים חיוניים של משחק התפתחותי שניתן לטפח באמצעות שימוש בצעצועים חינוכיים המתאימים לגיל:

  • התפתחות מוטורית: הפיתוח של מוטוריקה גסה שמשתמשים בקבוצות שרירים גדולות לפעולות כגון ריצה, בעיטה, איזון, קפיצה, קפיצה, הרמה, טיפוס ונדנדה, ופיתוח עדין יותר מוטוריקה עדינה, כגון אחיזת האצבע והאצבע המוחצת.
  • פיתוח וחזון עין-יד: פיתוח כוחות התפיסה החדים והיכולת להשתמש בעיניים ובידיים יחד בתיאום לביצוע משימה.
  • למידה קוגניטיבית: פיתוח היכולת ללמוד ידע חדש ולעבד, להבין וליישם ידע זה למטרות שונות. פיתוח תחום זה מסייע לילד לשפר את יכולתו לפעילויות מנטליות כגון חשיבה, פרשנות, השוואה וניגודיות, הערכה, שיפוט, הסקה, ניבוי, רצף והדמיה. הוא גם עוזר לילדים לשלוט בידע תוכן ספציפי הקשור לאוצר מילים, מתמטיקה, מדעים וכן הלאה.
  • שמיעה, הקשבה וקול: פיתוח מיומנויות הנוגעות לחושים ולתקשורת. פיתוח תחום זה מאפשר לילד להבחין בין סוגים שונים של קלט חושי, לעבד את החשובים ולסנן כאלה שאינם.
  • חברתי/רגשי: פיתוח מיומנויות הנוגעות לאופן שבו אדם מתקיים עם אנשים אחרים וכיצד מתנהג.
  • יצירתי/דמיוני: פיתוח מיומנויות הנוגעות להעמיד פנים על העולם ולהשתמש בדמיון כדי לחקור רעיונות חדשים ופתרונות אפשריים לבעיות.

אילו צעצועים חינוכיים להשיג

כדי לפתח מוטוריקה גסה, חפש צעצועים הדורשים תנועות גדולות אך מבוקרות מהילד שלך. כשהם מתחילים לעמוד וללכת, העניקו לילדים צעירים צעצועי דחיפה ומשיכה מעץ. ככל שהם מקבלים שליטה רבה יותר על השרירים שלהם, משיגים להם עגלות, משחקים בעגלות ועגלות קניות, תלת אופן ומכוניות מונעות לילדים כמו מכונית הפלזמה. חפש צעצועים המפתחים מיומנויות מוטוריות גסות ספציפיות יותר, כגון סטים של קפיצות (קפיצות), חבלי קפיצה או רקטת ספין מאסטר (קפיצה) או חישוקי הולה (גוף מסתובב). ציוד ספורט מקדם גם פיתוח של מוטוריקה גסה מגוונת יותר.

כדי לפתח מוטוריקה עדינה, חפש צעצועים הדורשים מילדך לבצע תנועות יד מדויקות ומבוקרות. לדוגמה, קבל כרטיסי שרוך או ספרי פעילות או לוחות שבהם הילד מבצע כישורי חיים כגון כפתורים, קשירת שרוכים, רוכסנים, הצמדות, חיתוכים ונעילה ונעילה.

כדי לקדם התפתחות וחזון עין-יד, חפשו צעצועים המחייבים ילדים להשתמש בתפיסה נלהבת יחד עם מיומנות הידיים. לדוגמה, קנה צעצועי קינון וערימה כגון הערימה הגיאומטרית מליסה ודאג; בלוקים וערכות בנייה אחרות; לוחות יתדות; חידות; ופעילויות אמנות כגון ציור, חיתוך, ציור, פיסול או שרוך חרוזים. חפשו גם צעצועים המגבירים את תחושת התפיסה של ילדכם, כגון ספרים מסוג I מרגלים או חידות המחייבות ילדים להבדיל בין גדלים או צבעים של אותו אובייקט.

כדי לפתח כישורים קוגניטיביים, חפשו צעצועים הדורשים שימוש בהיגיון, זיהוי דפוסים, מציאת פתרונות ופתרון חידות. לדוגמה, קבל משחקים המחייבים את הילדים להשתמש ברמזים והפחתות כדי לפתור בעיות, כגון משחק הלוח הקלאסי Clue או Logix I. של FoxMind Games. או קבל ערכות מדע וטבע המפתחות יכולות התבוננות וחקירה של ילדים, כגון Batchat Bug Catcher מַעֲרֶכֶת. או קנה צעצועים ומשחקים המלמדים כישורי תוכן וכישורי פתרון בעיות, כגון מליסה ודאג 'See and Spell. או קבלו ערכות בנייה או ערכות דגם של יצרנים דוגמת Meccano הדורשים מילדים לחשוב כיצד חלקים יכולים וצריכים להתאים זה לזה.

כדי לפתח שמיעה, הקשבה וקול, חפשו צעצועים הפונים לחושים. קנה כלי נגינה כגון שייקרים, תופים, שריקות, משולש, טמבורינים וקסילופונים כדי לעודד ילדים לשחק עם ולהשוות צלילים שונים. אתה יכול גם להשיג צעצועים שעוזרים לילדים להבחין בין צלילים שונים, כגון חידות קול.

כדי לפתח כישורים חברתיים ורגשיים, חפש צעצועים הדורשים מילדך ליצור אינטראקציה עם אנשים אחרים. לדוגמה, משחקים כמו בבל המשחקים של FoxMind Games מלמדים מיומנויות כמו החלפת תורות וספורטיביות טובה. בניית צעצועים כגון סטים של יחידות עץ או לגו מעודדים מיומנויות כגון שיתוף פעולה ושיתוף כאשר ילדים עובדים יחד כדי לבנות משהו.

כדי לפתח יצירתיות ודמיון, חפשו צעצועים שמעודדים את ילדכם ליצור דברים או להעמיד פנים או לתרחיש תפקידים. לדוגמה, ניתן להשתמש במערכות בנייה של Uberstix לבניית מבנים אינסופיים. ציוד לאומנות ומלאכה מעניק לילדים תרגול ביצירת דברים. בובות, בתי בובות, רכבי צעצוע של באטאט ודינוזאורים של צעצועים, כולם יכולים לשמש כאביזרים כדי להמציא סיפורים ולשחזר תרחישים חיים אמיתיים. תלבושות, אביזרים והעתקים של אובייקטים מהמציאות יכולים לשמש גם במשחק דמיוני.Source by Laeke Gebre

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved