שפר את התפתחות הילד באמצעות תשע תנוחות יוגה לתינוקות פשוטות

/
/
/
60 Views

תנוחות יוגה לתינוקות הן דרך אידיאלית לקידום התפתחות חברתית, רגשית ופיזית. זה אף פעם לא צעיר מדי להתחיל לעשות יוגה. תשע תנוחות אלה מספקות הזדמנות נפלאה לקשר תוך עזרה לתינוק להקל על מתח, להרגיע את מערכת העצבים, להגביר את ההתפתחות העצבית -שרירית, לשפר את העיכול ולהקל על כאבי גזים, לטפח את מודעות הגוף ולסייע להתפתחות הטבעית של התנועה מלידה ועד הליכה. ההיבט החשוב ביותר של יוגה לתינוקות הוא ליהנות מהחוויה. אז תירגע, תחייך, תשיר שיר או שניים ותדע שאתה והתינוק שלך צומחים ולומדים ביחד. Namaste.

מערבולת – החזק את התינוק קרוב אך פונה כלפי חוץ, ביד אחת על חזהו, ביד אחת מתחת לחיתול. הקיף את מותניו של התינוק בתנועה עם כיוון השעון והשאיר את הבטן/החזה נייחת.

משיכות קטנטנות – מתיחה אלכסונית. שכב תינוק על הרצפה על גבו. אחזו ביד אחת וברגל הנגדית. התרחקו בעדינות זה מזה. החלף צד וחזור על כך. לאחר מכן שפשף בעדינות את חזהו ואת בטנו של התינוק.

דולפין – הניחו את התינוק על בטנה על רגליכם כשהראש רחוק מכם. אתר את עצם העצה של התינוק (המשולש התחתון של עמוד השדרה שבו היה ממוקם אבזם החגורה המרכזית האחורית) בעזרת שתי האצבעות הראשונות שלך הקש בעדינות על העצה במשך 5-30 שניות. זה מרגיע את מערכת העצבים.

קרוס אוברס – הניח תינוק על גבו כשרגליו צמודות אליך. אחזו ביד אחת וברגל הנגדית. חבר את כף הרגל והיד כך שהם נפגשים אי שם סביב הפופיק, מתרחקים. חזור על 3-5 פעמים ולאחר מכן החלף וחזור. לאחר מכן הניחו את ידיכם על חזהו של התינוק וחלקו חיוך.

טיפות אלוהיות – החזקת התינוק בבטחה מולך. עמדו ברגליים רחבות זה מזה (כמו לסקוואט). הפוך בהונות החוצה. שאפו ומלאו את החזה. נשוף, כופף את הברכיים וירד במהירות אל סקוואט רחב. שאפו, הצמידו רגליים לרצפה וחזרו למעלה. חזור על הפעולה עד שהדירוג ירד.

מעגלי ירך – הניחי תינוק על גבה כשרגליה צמודות אליך. הניח את יד ימין על ירכו השמאלית של התינוק כדי להחזיק אותה יציבה. הנח את יד שמאל מתחת לרגלו הימנית של התינוק, אחז ברגל העליונה. צייר עיגול איטי כאשר הברך של התינוק נעה החוצה הצידה ואז מקיפה את הברך לכיוון מרכז החזה. לאחר מספר סיבובים החלף צד וחזור על כך.

גָלִיל – הניח תינוק על גבה עם הרגליים הקרובות אליך. אחזו בידיו וברגליו של התינוק בשתי ידיכם. גלגל את גופו של תינוקך מצד לצד במהירות או איטית כפי שהייתה רוצה.

קיקי קוברה – הניח את התינוק על בטנו כשהוא פונה אליך. החזק את הרגליים התחתונות של התינוק אחת בכל יד. להתחיל לרפרף בועט ברגליו לסירוגין.

רגליים לאף – שכב את התינוק על גבו או שתשב על ברכיך (תלוי בהתפתחות). הביאו את אצבעות הרגליים של התינוק לאפו. צדדים חלופיים. חזור.Source by Donna K Freeman

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved