שבעת המפתחות של להיות אבא

/
/
/
26 Views

האם יש אינסטינקט אבהות?

מומחה התפתחות הילד המהולל אריק אריקסון טוען שלמבוגרים יש רצון עז להגן ולטפח את הדור הבא. זהו האופי היצרני של הורות – לטפח ולהגן על הדור הבא

אנו מכירים בתשוקה זו אצל נשים כאינסטינקט האימהי. הרצון העז של גברים לדאוג לדור הבא מזוהה בצורה הטובה ביותר באמצעות האינסטינקטים המגנים שלהם. לאדם כצייד ולקט היה תמיד השרידות של משפחתו וקהילתו ככוח מניע.

אבל הרעיון הגנרטיבי של אב מתרחב הרבה מעבר להגנה על ילדים. אבהות גנרטיבית פירושה שגברים עוזרים לדור הבא לא רק לשרוד, אלא לשגשג ולצמוח. ברווחת הדור הבא, באופן מסורתי גברים השאירו את חותמם.

הרעיון הגנרטיבי או האינסטינקטיבי הזה של אב אבד בשנים האחרונות מכיוון שגברים בילו פחות זמן ליד ילדיהם. אבות אולי נולדו למשימה של גידול ילדים, אבל הם צריכים להיות ליד ילדים כדי שיוכלו לדחוף את האבות החוצה.

לעתים קרובות מדי אבות רואים את עצמם כמי שממלאים תפקיד, כאשר המהות של האבות למעשה מוטבעת בנפשם שלהם ומקושרת להתפתחות ילדם. לפי אריקסון יש שבע משימות שאב מבצע כדי להבטיח את שלומו של הדור הבא. זוהי מסגרת מבריקה שעוזרת לגברים להתרחק ממשחק תפקידים וגורמת להם להתמקד בצרכים של ילדיהם. שבע המשימות של האבות, הידועות גם בשם עבודת אב, הן:

1. עבודה אתית: גברים מתחייבים לפעול למען טובת הילד. מחקרים מראים שכאשר גברים מתחייבים לדאוג לרווחת התינוק שלהם, הם ישמרו על מעורבות ארוכת טווח ותמיכה בילדם. עבודה אתית מוצגת כאשר גברים מקבלים החלטות לגבי עבודה וקריירה מתוך מחשבה על טובת ילדיהם.

2. עבודת סדרנות: היבט זה של האבות כולל גברים המפרנסים ילדים וגם עוזרים להם לפתח את המשאבים והעצמאות לדאוג לעצמם. במובנים רבים זה מראה את עצמו כאשר אבות לוקחים על עצמם תפקיד הוראה, אשר נוטים לעשות כאשר הם מבלים זמן עם ילדים. הקשיבו לאדם כשהוא מקיים אינטראקציה עם בנו, ובהכרח הוא יראה לו איך לעשות משהו, גם אם זה איך לבעוט בכדורגל.

3. עבודה התפתחותית: היבט זה של האבות מתייחס לרעיון של עזרה לילדים להתמודד עם שינוי פתאומי, כגון מוות במשפחה, או שינויים התפתחותיים נורמליים, כגון מעבר לגיל ההתבגרות. אבות שעושים עבודה זו תומכים היטב בילדיהם למרות קשיים ומגיבים בהבנה לשינויים בהתפתחותם של הילדים.

4. עבודת פנאי: היבט זה מתייחס לקידום הרפיה ולמידה של גברים עבור ילדיהם באמצעות משחק. היבט זה של האבות נוטה להיות נקודה חזקה עבור אבות רבים, שהם מלכי המשחק. ידוע היטב שגברים משחקים בצורה שונה עם ילדים מאשר אמהות, מה שקבוע במטריצה ​​הביולוגית. תחום הגברים הוא משחק גס, לפעמים משחק הרסני ולעתים קרובות כרוך באתגר בין אם אינטלקטואלי (למשל שחמט) או פיזי.

5. עבודה רוחנית: היבט זה של אבהות כולל גברים שעוזרים לילדים לפתח ערכים ומערכת של אמונות שיפעלו כמצפן במהלך גיל ההתבגרות והלאה. זה כרוך בייעוץ, הוראה וייעוץ. קוראים רבים אולי זוכרים את אבותיהם מעבירים הרצאות חמורות, שמקורן בהיבט זה של האבות. כוונות טובות, אבל מסירה גרועה.

6. עבודה בזוגיות: היבט זה של אבהות כולל גברים שעוזרים לילדים ולצעירים ליצור מערכות יחסים וחברות. אנו עושים זאת על ידי שיתוף באהבה ובמחשבות שלנו, על ידי גילוי אמפתיה והבנה לילד וגם על ידי הקלה על מערכות היחסים של הילד עם אחרים. בתקופה האחרונה גברים נשארו מחוץ לאזור הזה אבל זה חלק מעבודת האב.

7. חונכות: אנו משלימים את המעגל בכך שאנו מבטיחים שאנו תומכים בילדים שלנו בעבודתם הגנרטיבית. זה כרוך במתן עזרה, תמיכה ורעיונות לילדים שלנו כשהם עוברים לבגרות. בשנים האחרונות גברים נפלו קשות בתחום הזה, שכן יותר מדי גברים מקיימים יחסים רדודים עם אבותיהם.

למסגרת זו לאבות יש עומק ורוחב. זה עובד ברמה האינסטינקטיבית, אבל השפעות רבות נובעות כדי למנוע מהאינסטינקט והאינטואיציה הזה להודיע ​​על הפעולה שלנו. לעתים קרובות כדאי לשאול את עצמך – "מה המצב הזה עם הילד שלי דורש ממני?" אם לילד יש בעיות חברות בבית הספר, יש צורך בעבודת מערכת יחסים. אם ילד מרגיש לחוץ וצריך להירגע, זה הזמן לעבודת פנאי. אם ילד מתעצבן דרך משחק, חשוב לעשות קצת עבודת סדרנות ולהבטיח שילד יירגע ויחזיר לעצמו את השליטה לפני השינה. אם ילד מחליף בית ספר אז הגיע הזמן לעבודה התפתחותית כלשהי, כדי לעזור לו או לה להתמודד עם השינוי.

אם אתה אבא (אמהות יכולות לעשות את אותו הדבר), חשבו על כמה מהאינטראקציות שיש לכם עם ילדים, וקבעו באיזה תחום של עבודת האב הם מתאימים. תגלו שיש אזור לכל מצב. בזמן שאתם מגיבים לצרכים של ילדים, חשבו על סוג עבודת האבות שאתם עושים. במהרה תגלו שאתם מעורבים במגוון עבודות חשובות מאוד. וזה ישנה את הדרך בה אתה חושב על אבהות ויספק מדריך חזק כיצד עליך להגיב לצרכים העתידיים של ילדים.Source by Michael Grose

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved