צעצועי למידה מעוררים סוגים שונים של התפתחות ילדים

/
/
/
19 Views

הורים אולי לא יקדישו הרבה זמן לחשוב על צעצועי הלמידה המאמינים שהם מספקים לילדים שלהם, אבל אולי כדאי שהם יתחילו. מבט מקרוב על זמן המשחק מראה שצעצועים מסוגים שונים מעוררים סוגים שונים של התפתחות הילד.

לילדים, זמן משחק הוא יותר מסתם כיף ומשחקים. זמן המשחק מספק לילדים דרך בטוחה להתנסות וללמוד על העולם האמיתי ללא כל הסיכונים הכרוכים בעולם האמיתי. זמן משחק הוא למעשה זמן יצרני שהוכח כמפתח כישרונות, אופי, כישורים חברתיים, כישורי שפה, יצירתיות, כוח רגשי, יכולת אינטלקטואלית ומשמעת עצמית.

כדי לסייע להורים לשקול את ההשפעה של סוגים שונים של צעצועי למידה מאמינים וההשפעה של אותם צעצועים על התפתחות הילד, להלן רשימה של צעצועי למידה שונים הידועים כממריצים משחק מאמין.

1. בובות ובובות זמינות כיום יכולות להיות דומות לחיים להפליא, מה שעוזר לילדים לחקות חיים אמיתיים ומשחקי תפקידים עם בני משפחת הבובות שלהם. הרגשות והקשרים שהתפתחו בזמן משחק זה הם אמיתיים. ילדות קטנות יכולות להתחבר מאוד לבובות שלהן כשהן מתאמנות לאהוב ולדאוג לאדם אחר.

2. צעצועים ממולאים הם כלים מצוינים ללמד משחק דמיוני ומשחקי תפקידים, במיוחד בשנים הפעוטות. בשנים אלו ילדים מתחילים לשחק מאמין שבו הצעצועים הממולאים שלהם מתעוררים לחיים. ילדים רבים מפתחים מערכות יחסים רגשיות חזקות עם הצעצועים הממולאים שלהם, מה שהופך אותו לקשר חם ומשמעותי בשנותיהם הראשונות.

3. בובות נועדו להקל על משחק תפקידים ומשחק. משחק עם בובות מסייע לילדים להגדיר ולחקור מערכות יחסים בסביבה בטוחה. שלא כמו צעצועים אחרים המבוססים על דמויות מבוססות, רוב הבובות מבוססות על דמויות לא ידועות, המספקות לוח ריק לילדים להשתמש בדמיונם שלהם כדי לפתח ולהגדיר את הדמות ואת מערכות היחסים שלה עם אחרים.

4. צעצועי תחבורה כגון מכוניות, משאיות, רכבות ומטוסים מאפשרים לילדים לקחת את דמיונם בטיולים ברחבי העיר או ברחבי העולם. צעצועי למידה בתחבורה מסירים גבולות גיאוגרפיים כדי להרחיב משחק דמיוני לגבולות חדשים. ילדים יכולים ליהנות מטיולים מלאים בהרפתקאות למקומות חדשים מבלי לצאת מהבית.

5. שחקו צעצועי מטבח ובית, כגון שואב אבק מעמיד פנים, מציע לילדים תחושת דימוי עצמית גדולה יותר כאשר משתמשים באותו ציוד כבד ומתמודדים עם אותן עבודות בבית כמו אמא (ואבא?).

6. תלבושות הן צעצועי האמונה האולטימטיביים למשחק תפקידים. תלבושות כמו בגדי בוקרים לבנים ותלבושות בלרינה לבנות לוקחות אותן ישירות לתחום העמדת הפנים שם חלומותיהן מתגשמים.

7. ערכות נושא מעניקות הגדרה להעמיד פנים במצבים של העולם האמיתי כגון קופות רושמות במכולת, מכשירי כספומט, ערכות מזון למשחקים וערכות רופא. ערכות נושא עוזרות לילדים להבין את העולם סביבם ולהניע אותם ללמוד עוד על המפגשים האמיתיים האלה.

אולי הדרך הטובה ביותר לילדים צעירים ללמוד היא לקרוא ספרים בקול בפניהם ומאפשרים להם אינטראקציה והשתתפות בסיפורים. עם זאת, לאחר ספרים, צעצועי למידה מאמינים מקדמים התפתחות ילדים בדרכים רבות ושונות.Source by Joe Kanooga

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved