מתן הוראות ברורות מכוונות את כולם להצלחה

/
/
/
22 Views

בין אם אתה מלמד ילדים או מבוגרים, אתה יודע כמה חשובות הנחיות ברורות. בין אם אתה מלמד נושא (למשל כיתה ג', ספרות תיכון או אלגברה מכללה), ובין אם אתה מכשיר מבוגרים (למשל סדנאות הדרכה, סמינרים ושיעורים), למדת שההצלחה של פעילות היא הכל בהוראות.

מתן הנחיות ברורות יכול להיות מאתגר לא משנה מי הקהל. הנה 7 שלבים מרכזיים כל מדריך או מנחה יכולים לעקוב כדי למזער בלבול ולמקסם את ההצלחה.

בזמן שאתה קורא את התהליך הפיגום הזה, שים לב כיצד התלמידים/המשתתפים עוברים צעד אחר צעד מ"הא?" ל "אהה!"

  1. בלהוריד את הדברים. אם לפעילות יש כמה חלקים, תנו את ההוראות חלק אחר חלק. לאחר שהתלמידים מסיימים קטע אחד, עצרו את השיעור והעבירו אותם לחלק השני. זה עוזר לתלמידים להתמקד בכל חלק חלק אחר חלק. שאלה מרכזית: איך אני מחלק את הפעילות לחלקים?
  2. הלהסביר את הפעילות. לספר לתלמידים מה הם עושים ולמה עוזר לתלמידים להתחבר למשימה. אנחנו לא צריכים להיכנס לפרטי פרטים; סקירה כללית זה בסדר. לספק לתלמידים את המטרה מאחורי הפעילות, מזמין אותם לפעילות. שאלת מפתח: איך אני אומר להם בתמציתיות מה עליהם לעשות ולמה?
  3. גצור מתווה צעד אחר צעד. כתיבה ברורה ותמציתית של ההוראות על הלוח לא רק שומר על המורה ממוקד בהסבר הפעילות, אלא גם נותן לתלמידים עוגן כשהם מבצעים את הפעילות. בכל שלב, הם יכולים להתייחס לשלבים ולנתב את עצמם מחדש. שאלת מפתח: איך אני פשוט את ההוראות?
  4. לותלמידים יראו איך נראית הפעילות. דוגמנות לכיתה תחילה מראה לתלמידים איך היא תיראה. להראות ולספר היא דרך יעילה להגיע לכל סוגי התלמידים. זה גם הצעד הראשון בפיגום תלמידים להצליח. שאלת מפתח: איך אני יכול להראות להם איך זה צריך להיראות?
  5. הניסוי עם תלמיד. דוגמנות הפעילות עם תלמיד הוא השלב הבא בפיגומים. הם רק ראו את המורה עושה את הפעילות; ביצוע חלק מהפעילות עם תלמיד, מגביר את הביטחון העצמי ואת ההבנה כיצד לבצע את המשימה. שאלת מפתח: איך אני מדגמן את זה עם תלמיד כדי להגביר את ההצלחה?
  6. אלהעריך את הבנתם. לבקש מהתלמידים לספר ולהראות לכם מה הם אמורים לעשות זו הדרך הטובה ביותר לקחת את הדופק בכיתה. כאשר שני תלמידים מדגמנים את הפעילות ללא תמיכת המדריך, כל הכיתה מקבלת הזדמנות להבהיר את הבנתם. שאלת מפתח: איך לגרום לקהל להראות לי שהוא מוכן?
  7. ראי הבנות. אם התלמידים נראים מבולבלים, הפסק את השיעור, תקן את הבלבול והתחל מחדש את הפעילות. התלמידים יפיקו יותר מהפעילות שהכנתם. אתה תעבוד פחות אם לא תצטרך לעבור מקבוצה לקבוצה ולספר מחדש את ההוראות. שאלת מפתח: כיצד אוכל לנתב מחדש את הכיתה ביעילות וביעילות?

מתן הנחיות ברורות הוא הכרחי כדי להפיק את המרב מכל פעילות בכיתה. כמורים, מאמנים ומציגים, אנו מבלים זמן רב בתכנון שיעורים ומצגות מרתקים ומשמעותיים.

השקעת מעט זמן בפיגום הקהל לפעילות, מסדרת את כולם להצלחה.Source by John Kongsvik

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved