מתאמנים מבוגרים מתאוששים מהר כמו ילדים

/
/
/
34 Views

ככל שמתאמנים לכל החיים מזדקנים, הם מגלים שהם לא יכולים להכות בכדור טניס או בכדור גולף באותה עוצמה, לרוץ מהר, להרים כמו כבד או לבצע גם כן, לא משנה מה הספורט שלהם. מחקר מאוניברסיטת יוקוהמה סיטי ביפן מראה שירידה הדרגתית זו נגרמת מאובדן כוח השרירים. עם זאת, הממצא המשמעותי ביותר של המחקר היה שגברים מבוגרים יכולים להתאושש מאימונים קשים באותה מהירות כמו גברים צעירים יותר (פיזיולוגיה יישומית, תזונה ומטבוליזם, יוני 2006). מחקר מעודד נוסף באותו כתב עת, מאוניברסיטת דרום קליפורניה בלוס אנג'לס, מראה שגברים מעל גיל 60 שמתעמלים באופן קבוע הם הרבה יותר חזקים מעמיתיהם שאינם מתאמנים.

מחקר מאוניברסיטת ברוק בקנדה מראה גם שאנשים מבוגרים יכולים להתאושש מפעילות גופנית קשה מהר ככל שילדים צעירים יכולים (ביקורות על מדעי התעמלות וספורט, יולי 2006). המחברים חשים כי מחקרים קודמים בנושא הם פגומים. מכיוון שילדים לא יכולים להתאמן באותה עצימות כמו שאנשים מבוגרים יכולים, הם לא מפעילים כל כך הרבה לחץ על השרירים שלהם כמו שאנשים מבוגרים עושים ולכן לא סובלים מנזק שרירים רב. הירידה בעצימות גורמת לפחות נזק לשרירים שמאפשרת לילדים להיראות מתאוששים מהר יותר מפעילות גופנית כוללת. ילדים יכולים לשים רק כ-60 עד 80 אחוז מהכוח לכל משקל שמבוגרים מפעילים. הם לא עובדים כל כך קשה במהלך פעילות גופנית אינטנסיבית, עדות לכך שהרבה פחות חומצת חלב בזרם הדם שלהם. ילדים יכולים לעשות יותר סטים חוזרים של הרמת משקלים כבדים מכיוון שהם אינם מרימים קרוב למקסימום כמו מבוגרים. הם יכולים לעשות ספרינטים רוח "מנסים הכל החוצה" יותר מאשר מבוגרים עושים כי הם לא עובדים קרוב למקסימום שלהם. אז הירידה בביצועים הספורטיביים עם ההזדקנות לא נגרמת על ידי אי התאוששות מפעילות גופנית קשה.

אם אתה ספורטאי מבוגר שמתחרה בספורט, תוכל להתאושש מימי האימונים הקשים שלך מהר כמו ספורטאים צעירים יותר, אך תאבד בהדרגה כוח, מהירות וקואורדינציה.

כל שריר בגוף שלך עשוי ממיליוני סיבים בודדים. כל סיב מוחדר על ידי עצב בודד שגורם לו להתכווץ. עם ההזדקנות, אתה מאבד סיבי עצב. אז עם כל אובדן של סיב עצב, אתה מאבד את השימוש בסיב השריר המתאים, ועם פחות סיבי שריר מתפקדים, אתה מאבד כוח. הקואורדינציה יורדת גם בגלל אובדן סיבי עצב. מכיוון שמהירות תלויה בכוח, אתה גם מאבד מהירות.

עם זאת, אם אתה מתאמן באופן קבוע, אתה מגדיל כל אחד מסיבי השריר הבודדים הנותרים. גם אם יש לך פחות סיבים מתפקדים, הסיבים הבודדים הגדולים יותר יכולים לייצר יותר כוח כדי לחזק אותך.

החדשות הטובות ממחקרים אלו הן שאותם עקרונות אימון חלים בכל גיל. גם אם אינכם יכולים להתחרות ביעילות מול אנשים צעירים יותר, סביר להניח שתמצאו את עצמכם זוכים בתחרויות של קבוצות גיל כאשר בני גילכם נושרים. אם אתה לא מתאמן רגיל, אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל.Source by Gabe Mirkin, M.D.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved