משחק ילדים יעיל לטפח התפתחות חיובית לגיל הרך

/
/
/
33 Views

מאז ומתמיד הניחו בטעות שמשחק הוא אינסטינקט של ילד והוא יכול לעשות זאת ללא סיוע מבוגר. למרות שילדים צעירים מאוד עוסקים בעצמם במשחק ילדים ספונטני, יש לציין גם שללא התערבות של מבוגרים כדי לעורר התפתחות בגיל הרך, האינסטינקט הזה נעלם בהדרגה עם הזמן.

משחק ילדים עוזר לבנות מערכת יחסים סרוגה קרובה בין בני המשפחה. באמצעות משחק, ההורים יכולים לסייע לילדיהם בפתרון בעיות כמו גם לחקור את דמיונם. זה גם דרך זמן המשחק שילדים לומדים לתקשר את המחשבות, הרגשות והצרכים שלהם עם המבוגרים. הם גם נחשפים למיומנויות אינטראקציה חברתית שבה הם לומדים להתחלף ולהיות רגישים לרגשות של אחרים. עם זאת, זה אכן קריטי שהורים ידעו כיצד לשחק בילדים עם ילדיהם וכיצד להימנע מהמלכודות השכיחות ביותר כאשר משחקים עם ילדים.

1. עקבו אחר ההנהגה של ילדכם

במקום לכפות רעיונות משלך, הצעד הראשון והחיוני ביותר במשחק עם ילדים הוא ללכת בעקבותיהם. אל תיתן פקודות או הוראות, במקום זאת, תחקה את מעשיהם ופעל לפי מה שהם מבקשים ממך לעשות. הם יהפכו יותר מעורבים ויצירתיים יותר במשחק שלהם. זה יטפח את הילדים לחשיבה עצמאית ויצירתית.

2. קצב את ההצגה כך שיתאים לילדך

ילדים אוהבים לחזור על אותה פעילות שוב ושוב כשהם משחקים. לעתים קרובות הורים משועממים ממשחקי ילדים חוזרים מסוג זה ומתפתים להאיץ את הקצב על ידי הצגת פעילות חדשה. האמת היא שילדים צריכים להתאמן כדי לשלוט במיומנות ואם הם נאלצים להיכנס לפעילות חדשה, הם לרוב מתוסכלים ועלולים לוותר על המשחק כשהאתגר גדול מדי. זכרו לאפשר לו הרבה זמן להשתמש בדמיונו, קצב איטי זה יעזור גם להרחיב את טווח הקשב שלו ולטפח את הריכוז שלו.

3. היו ציפיות ריאליות

הימנע ממשחק צעצועים או מושגים מתקדמים מדי לרמתו של ילדך. אתם עשויים לחשוב שילדכם בן השלוש מוכן להשלים פאזל של 40 חלקים וכשתנסו ללמד אותו, אולי תגלו שהוא מתנגד. ההתנגדות הזו היא הדרך שבה הוא מראה את התסכול שלו כלפי משהו שהוא לא מבין אבל מתבקש לעשות. הדבר הנכון שהורה צריך לעשות כאשר אתה מבחין שילדך אינו מעוניין לשחק הוא לעבור למשהו שהוא כן רוצה לעשות. תנו לילדכם זמן לחשוב, לחקור ולחוות, אל תדאגו גם אם משחק פאזל הופך למשחק מסתובב או לעיצוב יצירתי.

4. הימנעו ממאבקי כוח

הורים רבים מקימים באופן לא מודע מערכת יחסים תחרותית כאשר משחקים עם ילדיהם. חשבו על הורה וילד שמשחקים באבני בניין. הילד עשוי להיות שקוע בשמחה בביצוע הקיר הראשון של ביתו, וכאשר בסופו של דבר הוא עושה זאת, הוא מסתכל להוריו לשבחים רק כדי לגלות שההורה שלו בנה בית שלם. זה גורם לילד להרגיש לא מתאים. הוא עשוי גם להרגיש שהוא מעורב בתחרות עם הוריו ואולי לוותר סוף סוף על משחק מכיוון שהוא לא מצויד לנצח. הוא עשוי גם לפנות לדרכים אחרות להשגת שליטה על המצב, כגון התקף זעם.

5. שבחו ועודדו את היצירתיות

אין לשפוט, לתקן או לסתור את ילדיכם בזמן שמשחקים איתם. תהליך היצירה והתנסות בהם יחד הם מה שחשוב וזכרו שמשחק ילדים לא חייב להיות הגיוני עבורכם. מכוניות יכולות לעוף וחיות יכולות לדבר. במקום זאת, התמקד בדברים המתאימים מבחינה חברתית שילדיך מציגים, כגון הריכוז, ההתמדה, מאמצי פתרון הבעיות, כושר ההמצאה, שיתוף הפעולה והמוטיבציה שלהם במהלך המשחק. שבחו את ההישגים שלהם בהתלהבות וההצהרות המעודדות הטובות שלכם יעזרו לחזק את המיומנויות החברתיות הטובות הללו.

6. עודדו דמיון, פנטזיה ומשחק תפקידים

לעולם אל תסתייג ממשחק דמיוני. במקום זאת, ההורים צריכים לעודד משחק מסוג זה מכיוון שהוא עוזר לילדכם לפתח מגוון מיומנויות קוגניטיביות, רגשיות וחברתיות. אפשרו לשולחנות וכיסאות להפוך לארמונות ובתים, ולבובות להפוך לחברים או קרובי משפחה. משחק דמיון ופנטזיה עוזר לילדים לחשוב בצורה יצירתית וסמלית. זה גם מלמד אותם מה אמיתי ומה לא.

7. השתמש בהערות תיאוריות

הערות תיאוריות הן פרשנות רציפה לפעילויות הילדים ולרוב נשמעת כמו תיאור משחק של שדר ספורט של משחק אחר משחק. על ידי מתן הערות תיאוריות, אתה מגלה עניין במשחק של ילדיך וזה גם מעודד התפתחות שפה.

8. לרסן את הרצון לתת יותר מדי עזרה

הורים מועילים מדי עלולים להקשות על ילדיהם ללמוד כיצד לפתור בעיות ולשחק באופן עצמאי. הורים יכולים לספק מספיק תמיכה, רמזים, שבחים ועידוד כדי להמשיך לעבוד על המשימה.

9. תנו תשומת לב למשחק

הורים מנצלים באופן טבעי את ההזדמנות כאשר ילדיהם משחקים בשקט כדי לטפל בעניינים שלהם, כגון הכנת ארוחות או קריאת ספר. אין לתמוך בכך מכיוון שלא גורמים לילדים לדעת עד כמה הם זוכים להערכה על המשחק השקט שלהם. במקום זאת, הם יפרשו שרק על ידי התנהגות לא נכונה או משחק ברעש, הם יקבלו את תשומת הלב של הוריהם. זה טבעי שילד יפעל לתשומת לב ממישהו שהוא אוהב, בין אם זה חיובי (שבח) או שלילי (נזיפה). אם הם לא מקבלים תשומת לב חיובית להתנהגות הולמת (למשל משחק בשקט), הם יפעלו להשגת תשומת לב שלילית על ידי התנהגות לא נכונה. זהו העיקרון הבסיסי מאחורי התפתחות בעיות התנהגות בשלב מאוחר יותר בחיים.

10. הכינו אותם לסוף מפגש משחק

תן לילדך תזכורת עדינה 5 דקות לפני סיום משחק המשחק על ידי כך שתגיד לו: "בעוד כמה דקות יגיע הזמן שאפסיק לשחק איתך." כשחלפו חמש דקות תגיד לו "עכשיו הגיע הזמן שאפסיק לשלם. נהניתי מהזמן הזה איתך ונוכל לעשות את זה שוב מחר". לאחר מכן עליך להתרחק ולהתעלם מכל תחנונה. ברגע שהילד למד שהוא לא יכול לתמרן אותך לשחק פרקי זמן ארוכים יותר, המחאות יירגעו. חשוב מכך, כשהם מבינים שיש הפעלה קבועה בכל יום, יהיה להם פחות צורך למחות מכיוון שתהיה הזדמנות נוספת לשחק למחרת.

חשוב להורים להעריך ילדים משחקים ופעילויות מהנות מכיוון שלא רק שהם יכולים לעזור יכולים לעזור לטפח את ההערכה העצמית שלהם, גם ההתפתחות החברתית, הרגשית והקוגניטיבית שלהם תשתפר. על ידי ביצוע 10 העצות הללו למשחק ילדים יעיל, תעזור לילדך לנסות את דמיונו, לחקור את הבלתי אפשרי, לבחון את הרעיונות החדשים שלו, לעשות טעויות, לפתור בעיות, להיות יצירתי ולהרוויח בהדרגה אמון במחשבה וברעיונות שלו. זה בסופו של דבר עוזר לילדך להתפתח לאדם ייחודי, יצירתי ובטוח בעצמו.Source by Heather Higgins

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved