למידה שיתופית, לא עבודה קבוצתית, היא המפתח לעתיד מוצלח

/
/
/
21 Views

מורים לומדים מגוון מיומנויות ואסטרטגיות שונות במהלך השכלתם במכללה. לאחר שהועסקו, מורים משפרים את כישוריהם על ידי גילוי מה באמת עובד עבורם בכיתה. מורים רבים גם מקדמים את השכלתם על ידי השתתפות בבית ספר לתארים מתקדמים או בסדנאות וסמינרים אחרים לפיתוח מקצועי. בכך, המורים מתעדכנים באסטרטגיות ההוראה היעילות ביותר. המגמה העדכנית ביותר בקרב מורים מכל הסוגים היא למידה שיתופית. למידה שיתופית יכולה להיות בעלת משמעות רבה להרבה אנשים שונים. למידה שיתופית במשמעותה האמיתית מתרחשת כנראה חלקיק מהזמן שמורה חושב שהיא נמצאת בכיתה שלהם.

ללמידה שיתופית בצורתה האמיתית יש קבוצות של תלמידים שעובדות יחד כדי להשיג מטרה או משימה משותפת. הבעיה היא שבדרך כלל אנחנו מסיימים בעבודה קבוצתית. עבודה קבוצתית שונה באופן דרסטי מלמידה שיתופית. כאשר מתרחשת עבודה קבוצתית, התלמידים בדרך כלל משועממים, חסרי מוטיבציה ולמעשה אינם משתפים פעולה כלל. תלמיד אחד יכול לעשות את כל העבודה ולתת את התשובות לשאר חברי הקבוצה שלו. פעמים אחרות, כל תלמיד עשוי לשאול כמה שאלות כל אחד ואז לתת את התשובות לכל השאר בקבוצה שלו. השורה התחתונה היא שעבודה קבוצתית לא מאפשרת לכל התלמידים להרוויח כמה שיותר מהשיעור. זוהי חווית למידה לא מובנית שבה חלק מהתלמידים עשו הרבה מהעבודה ואחרים עשו מעט מאוד או אף אחד. בגלל היעדר המבנה תלמידים רבים מרגישים גם הם בחוץ.

בלמידה שיתופית אמיתית, התלמידים מקבלים משימה מובנית שבה כולם מעורבים ואחריות אישית מובנית. התלמידים עובדים יחד כדי להשיג הצלחה ולזכות בחוויית למידה חיובית. כולם ישתתפו באופן שווה כך שאנשים לא יישארו בחוץ או תקועים בביצוע רוב העבודה. בעמידה בעקרונות הבסיסיים הללו, התלמידים יכולים להפוך ללומדים מצליחים ומעורבים יותר בהשגת כישורי חיים מסוימים שהם יכולים להחזיק בהם לאורך שנות הלימודים והקריירה שלהם. על המורים להיפטר מאותה שגרת עבודה קבוצתית ישנה ולהתחיל לאתגר את תלמידיהם להיות חלק מהתהליך כדי שכולם יוכלו להפיק תועלת מהצלחת הכיתה.

למידה שיתופית היא לא הפתרון הכל יכול לחינוך של תלמידינו, אבל היא מספקת מסגרת המבטיחה שכל התלמידים שלנו יוכלו להיות הכי טובים שהם יכולים להיות. מערך זה לא רק מאפשר סביבת למידה חיובית שבה כולם מעורבים, אלא הוא גם מחקה מקרוב את "העולם האמיתי" שאליו יזרקו התלמידים שלנו. רוב הקריירות כוללות אנשים העובדים בצוותים כדי להשלים משימה משותפת. הילדים שלנו חייבים ללמוד את הערך של שיתוף פעולה זה עם זה כדי להיות יעילים לאורך כל חייהם.

התהליך החינוכי אולי נראה עומד לאורך זמן, אבל הוא לא צריך להישאר דומם. מחנכים צריכים להמשיך ולקדם את מגוון האסטרטגיות שבהן הם משתמשים בכיתה במהלך הקריירה שלהם בהוראה. באופן אירוני, המורים מחזיקים במפתח. הפצת הבשורה של מה עובד ומה לא מושגת על ידי מחנכים שחולקים רעיונות. בין אם מדובר במורים ותיקים או במורים בשנה א', כולם חייבים לעזור במסגרת קולגיאלית כדי להשיג מטרה משותפת: חינוך הנוער שלנו באמצעים הטובים ביותר.Source by Michael Michels

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved