ללמד ילדים מצפוניות להצלחה

/
/
/
36 Views

האם אתה יודע שיש גורם הצלחה שאתה יכול להתחיל להנחיל לילד שלך כבר עכשיו? זו תכונה שלפי צונאמי של מחקר, מנבאת הצלחה בחיים יותר מכל מיומנות או כישרון אחר. זו התכונה שמתעלמים ממנה לעתים קרובות של התנהגות מצפונית.

מצפוניות 101

ילדכם אולי צעיר מכדי להכיר את המילה, אבל זה לא אומר שהוא או היא לא יכולים לתפוס את הרעיון. תחושה של נכון ולא נכון היא אחד הדברים הראשונים שהורים מחדירים לילד. ברמה הבסיסית ביותר שלה, התנהגות מצפונית היא לדעת מה הדבר הנכון לעשות ולעשות אותו. עבור ילד, מצפוניות מתחילה במשימות פשוטות כמו צחצוח שיניים ואיסוף צעצועים.

ככל שהילד מתפתח, המצפון מתרחב לאמץ רעיונות מורכבים כמו אמירת אמת, קיום הבטחות ואחריות. בנוסף לעידוד התנהגויות אלו אצל ילדכם, חשוב שתגדירו לעצמכם את אותם סטנדרטים, ותספקו מודל עקבי ללמוד ממנו. לדוגמה, אם אתם מתרגלים איפוק בהוצאות כדי לחסוך לפריט חשוב, סביר יותר שילדכם ילמד את הערך של תכנון מוקדם והנחת כסף בצד.

ממצאי מחקר

על פי מחקרים רבים, מצפוניות היא לא רק גורם אחד בהשגת הצלחה, היא הגורם היחיד האמין ביותר בניבוי הצלחה בבית הספר ובמקום העבודה. מחקרים אחרונים של המכון הלאומי לבריאות הנפש והמכון הלאומי להזדקנות מצאו שאנשים בעלי מצפון נוטים יותר למצוא עבודה ופחות סיכוי לאבד את מקום עבודתם. הם גם נוטים להרוויח יותר כסף ולדווח על רמות גבוהות יותר של שביעות רצון מהעבודה שלהם.

בעוד שממצאים אלה עשויים להיראות צפויים, ממצאים אחרים מפתיעים יותר. מספר מחקרים מראים שמבוגרים מצפוניים חווים פחות מתח, יש להם בריאות גופנית איתנה יותר ונהנים מיחסים חברתיים טובים יותר. זה הוכח נכון באופן עקבי ללא קשר לבחירת קריירה, כישרונות ותכונות אישיות אחרות כמו פתיחות, נעימות ומוחצנות. דמותו של הפרופסור חסר הדעת והאמן החופשי אולי נראית בסתירה למצפוניות, אבל למעשה שני הטיפוסים הללו מצליחים מכיוון שהם מביאים רמה גבוהה של ארגון ומסירות למאמציהם.

שרשרת ההצלחה

הרגלים שהתחילו בילדות מתחילים לבנות שרשרת הצלחה שמובילה לא רק להצלחה כלכלית אלא להצלחה בבריאות, אושר והגשמה. חוקרים שיערו שהסיבה שאנשים מצפוניים סובלים פחות מלחץ היא בגלל שהם עומדים בהתחייבויות שלהם ונמנעים מהתחרטויות של הרגע האחרון כדי לסיים את עבודתם או לשלם את המשכנתא. בריאותם הטובה היא תוצאה של טיפול בעצמם ואי דילוג על בדיקות רגילות. יחסים חברתיים פורחים כי אחרים יכולים לסמוך עליהם. אתה יכול לעזור לילדך להתחיל לבנות את שרשרת ההצלחה הזו בגיל צעיר מאוד. התגמולים יישארו לנצח.Source by Jacqueline Itson

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved