כלבי משפחה מספקים יותר מאשר חברות במהלך התפתחות הילדות

/
/
/
44 Views

כלבי משפחה מספקים יותר מחברות במהלך התפתחות הילדות

אז הילדים שלך אוהבים כלבים. הם מכירים מישהו שיש לו כלב בבית הספר. הם רוצים כלב שהם מטרידים אותך בלי סוף כדי להשיג כזה. אולי היה לך אחד בגילם. אתה חושב שזה רעיון טוב. אבל אתה מודאג לגבי העלות של בעלות הכלב, האחריות וערך ההשקעה. מה עוד תעשה בעלות על כלבים במהלך התפתחות הילדות כדי שכל זה יהיה שווה את זה!

לכלבי משפחה יש ערך השקעה פנימי לילדים

היה לי כלב בעבר לבד ובשנות הילדות הראשונות של המשפחה שלנו. פתחתי את הבלוג הזה כשהכלב שלי הזדקן. היו לי כל כך הרבה שאלות לגבי כלבים בכירים כשהתקדמתי במסע הזה. בדרך הצטרפה לכלבנו טיטאן בתנו, קרוליין, שנולדה בקיץ 2011.

המשכתי לכתוב על כלבים בחופשת לידה, אבל מהר מאוד קיבלתי עניין חדש; כלבי משפחה והתפתחות ילדות. קל היה לראות שאחרי 3 חודשים בעולם שלנו, תינוקות כבר יכולים לגלות עניין בחיות המחמד המשפחתיות שלהם. הורים מקבלים תצפיות ממקור ראשון על קשר ייחודי בין תינוקות, פעוטות או ילדים לכלב המשפחה.

אז כשאנחנו מדברים על ערך ההשקעה של בעלות על כלב בזמן שהילדים שלכם גדלים והופכים לבני נוער, הבינו שיש כל כך הרבה יותר בהחלטה שמגובה במחקר אקדמי, שנבדק על ידי עמיתים, שיש לו תוצאה חיובית מוחצת להתפתחות הילדים.

היתרונות של לגדול עם כלב משפחה

סקרתי מספר רב של כתבי עת אקדמיים עם ביקורת עמיתים לגבי כלבי משפחה והתפתחות פסיכו-סוציאלית של ילדים. בתחילה, לרבים מההורים במחקרי המחקר היו חששות ממוצעים לגבי קבלת כלב משפחתי. כפי שכולנו נוהגים, ההורים דאגו הכי הרבה לגבי משך הזמן שהמשפחה צריכה לספק טיפול הולם לחיות מחמד והם גם היו מודאגים לגבי העלות של בעלות על כלבים שכן מדובר בהתחייבות ארוכת טווח (Carlisle, GK 2013).

בבית שלי, כשאנחנו מצפים ליום אחד להשיג לעצמנו עוד כלב, הדאגה העיקרית שלנו היא לקבל יותר מאשר דירה. כך שלכלב תהיה גישה אל החוץ, ומקום מספק בתוך הבית. זה מתאים לנו כרגע.

מהן החששות שלך כשאתה שוקל לקנות כלב משפחה? יש משפחות שלא מתכננות הרבה בכלל. זו החלטה פה אחד והם מוכנים להתמודד עם כל אתגר כפי שהוא מציג את עצמו.

איך כלבים באמת מועילים להתפתחות הילדים

מחקר שנעשה על ידי AM Gadomski וחב'. (2015) מצאו שילדים שהיו להם כלב בבית הפחיתו מתח וחרדה בהשוואה לשיעורי מתח וחרדה אצל ילדים שלא היו להם חיות מחמד בבית.

צירוף מקרים מול אמת

החוקרים, Gadomski et al (2015) אכן מעלים את הנקודה שקשה לקבוע אם כלב משפחה הוא בעצם הסיבה לכך שילדים חוו פחות מתח וחרדה או שילדים יותר רגועים בדרך כלל הינם בעלי סבירות גבוהה יותר לכלבי משפחה? זה מה שנראה לי כל כך מרגש ומהנה במחקר! בניסיון לענות על כמה שאלות עולות שאלות נוספות!

מחקרים מוכיחים שכלבים מקלים על התפתחות חברתית אצל ילדים

Gadomski et al (2015) הצהירו כי כלבים אכן מקדמים את בריאותם הפיזית והנפשית של הילדים תוך יחסי גומלין מורכבים של נורמות חברתיות. הם פיתחו מודל המתאר משחק, טיפול, אינטראקציה חברתית וליווי שהם הנורמות החברתיות המרכזיות שמקודמות על ידי בעלות כלבים בתוך המשפחה.

מדוע המחקר ההתפתחותי הזה כל כך חשוב?

המחקר כה חשוב להתפתחות הילדות מכיוון שמחקר שנערך בתחילת שנות התשעים, The Adverse Childhood Experience (ACE Study), הראה מתאם ישיר בין חשיפה כרונית ארוכת שנים ללחץ גורמי חיים בילדות ושחרור קורטיזול בקורלציה לבריאות ואריכות ימים. בַּגרוּת. במילים פשוטות יותר, ילדים כל הזמן לחוצים וחרדים חוו שחרור של הורמון לחץ המשפיע לרעה על בריאותם הבוגרת. קורטיזול מתמיד לטווח ארוך, או שחרור הורמוני לחץ, נמצא בקורלציה לפגיעה בלב, לריאות ולנפש בשעות נוספות. ילדים שגדלו עם תנודות מתמדות ומתח בילדות שבהם יש סיכוי גבוה יותר לפתח הרגלי בריאות לקויים ולעשן, לשתות אלכוהול או לקחת סמים מאשר ילדים עם פחות מתח ויותר יציבות.

כמה "ACE's" נמצאים מעבר לשליטה הורית: מקסום את החוויות המוקדמות של ילדך תוך קידום בריאותו

האם יש צורך בכלב משפחה כדי למקסם את התפתחות ילדיכם? לא, זה רק כדי להמחיש שבין גורמים רבים שבהם ההורים יכולים לשלוט, בעלות על כלב משפחה, אם הם בחרו גם היא, מספקת לילד בן לוויה בטוח, לא שיפוטי, שנותן לכל הילדים אפשרות לתחקור ולהרהר על אירועי חיים. . כלב הוא מוצא נוסף שעוזר לבנות חוסן אצל ילדים. החוסן מושג כאשר הילד מפתח כישורי התמודדות השומרים על ההערכה העצמית, הרגשות ותחושת השליטה שלו.

טיפים להורים: בניית חוסן אצל ילדיכם ללא כלב

אז אין לך כלב, או אולי יש לך, אבל אתה רוצה לדעת איך אתה יכול לעזור לילד שלך להיות גמיש. הנה כמה טיפים כהורים כיצד תוכלו לקדם את החוסן של ילדכם.

תהיה אסרטיבי, לא משפיל.מה שחשוב הוא לא בהכרח שאתה תמיד מסכים אלא שאתה אומר משהו אסרטיבי כמו "אני מבין שאתה מרגיש (הכנס את הרגש של הילד כאן) אבל הסיבה היא עדיין לא כי (תן רציונל)". נימוקים לגבי נושאי בטיחות הם חזקים במיוחד. דוגמה "אני יודע שאתה רוצה לשחק עם החוט כי זה נראה כיף, אבל אני לא אתן לך לשחק עם חשמל כי זה מסוכן ואני לא רוצה שתיפגע".

ספר לילדך שאתה גאה בהם. חשוב על נקודות החוזק של ילדך. מצא את הדברים הייחודיים להם. אמור להם "אני כל כך גאה בך (ציור, נימוסים, שיתוף)" ונסה לפרט על התגובה הראשונה שלך "אני רואה שצבעת את הקשת ממש יפה". אם ילדכם מסביר את הציור – הצלחתם! הצג עניין, שאל את ילדך שאלות לגבי הציורים, עבודתו או התכונות וההתנהגויות המרשימות אותך. "כשחלקת את הצעצוע הזה עם אחותך, זה כל כך שימח אותה! היא יודעת שזה מאוד חשוב לך, תאר לעצמך כמה זה חשוב לה להרגיש שאתה כל כך סומך עליה?!"

אחריות מותאמת לגיל. תנו לילדים שלכם משימות ברחבי הבית שהן במסגרת המיומנויות והבטיחות שלהם. גיל 3 ומעלה עשוי לערוך את השולחן לארוחות, 6 שנים ומעלה עשויים לשאוב אבק למשך מספר דקות בסיוע לחיבור השואב והשגחת הורים ישירה. מתן אחריות המתאימה לגילך אוכפת את תחושת הקהילה שלו, גורם להם לתת דין וחשבון ומראה להם שלמעשיהם יש תועלת חיובית לאחרים.

ערכו דיונים של מבוגרים ברמת הילד. דון באירועים אקטואליים בעולם סביב ילדיך. כאשר ילדכם שואל שאלות על השיחות, תן להם תשובות בצורה פשוטה מדוע הם יכולים להבין. תנו לשאלות של ילדכם להנחות למה הוא מוכן. ענו רק על מה שילדכם רוצה לדעת. מתן מידע רב מדי, לפני שהם יכולים לעבד אותו יאבד להם. ילדים צריכים הרבה זמן עיבוד. אם הם יחזרו בעוד יום או יומיים עם שאלה נוספת או הערה על דיון קודם, כן, זה כמה זמן הם מעבדים את המידע!

במיוחד עכשיו עם מגמת הקורונה בתקשורת, לילדיכם עשויות להיות שאלות וחששות. גם כמבוגרים אם אנחנו מרגישים לחוצים וחרדים לגבי הבריאות העתידית של יקירינו ואפילו הכספים שלנו, דיון עם ילדכם עשוי להדגיש מה אתם עושים כדי לעזור להגן עליהם ואילו שינויים מתרחשים בקהילה המקומית כדי לשמור עליהם בטוח גם כן. שמור על מיקוד חיובי. זה מרגיע שמחקרים מוקדמים מאוד בנושא נגיף הקורונה מראים שלילדים יש פחות חומרת תסמינים ומנוהלים היטב בבית. נהוג לחשוב שזה נובע ממערכת החיסון הבוסרית של הילד ומהיכולת הייחודית שלהם להיות כמו "נשא" של הנגיף, ללא תסמינים אך עדיין מסוגלים להעביר את המחלה לאחרים.

בית החולים לילדים של קולומביה הבריטית קובע כי ילדים בני 10 ומטה פחות אוהבים לחלות בנגיף הקורונה כמו מבוגרים והם מקשרים פוסט לשטיפת ידיים למאמר שלהם (2020), עם זאת, מקורות אחרים כמו בית החולים לילדים חולים בטורונטו אינם נינוחים בנוגע למגיפה. והוא מייעץ מתי להגיע לבית החולים ומספק רשימת סימפטומים שאפשר לעקוב אחרי הילד שלך.

הרעיונות השונים הללו יוצרים דיון ומראים שהעולם גדול עם הרבה אנשים שיש להם רעיונות רבים ושונים. דיון באירועים אקטואליים עם ילדיכם מעניק לילדכם תובנות לגבי שאר העולם, גורם להם להרהר כיצד חוויות של אחרים משתנות משלהם, ועוזר להם להשיג מיומנויות חוסן באמצעות סיפורים של אחרים במקום חשיפה ישירה.

הציבו דוגמה: "בבקשה" ו"תודה". כהורה, נסה לשלב "בבקשה" ו"תודה" באינטראקציות היומיומיות שלך עם ילדך ואפילו עם בן/בת הזוג. להראות כבוד אחד לשני עושה דרך ארוכה! צפו ותראו תוצאות עבור נימוסים מנומסים למודל לחיקוי! תחשוב על המשפטים האלה למשל: הורה אומר לילד "תרים את העיפרון הזה עכשיו!" או "תוכל בבקשה להרים את העיפרון הזה?" באיזו דרך היית מדבר עם החבר הכי טוב שלך? איך היית מדבר עם הבוס שלך? איך היית מדבר עם בן הזוג שלך? אז איך אתה יכול לדבר עם הילד שלך?

בטוחים מבוגרים וכלבים עוזרים לשמור על בטיחות הילדים

ילדים מנסים באופן טבעי לעשות את הדבר הנכון ומוכנים לרצות. הם תוצרים ישירים של הסביבה שלהם. הם בדרך כלל רגישים ומשקפים את סביבתם והאנשים הקרובים אליהם הם בעלי ההשפעה הגדולה ביותר. ככל שלילד יש רשת חברתית גדולה יותר של מבוגרים בטוחים, מגינים ואכפתיים, כך הילד גדל יותר בסביבה חיובית, בטוחה ויכול לחקור את העולם בביטחון.

סיכום

בפוסט אינפורמטיבי זה בדקנו את ערך ההשקעה של רכישת כלב משפחתי כשיש לך ילדים בבית. ראשית, נסקור בקצרה החלטות טיפוסיות יותר שהורים מודאגים מהן, ולאחר מכן אנו בוחנים איזה מחקר נמצא כאשר בחנו כיצד ילדים גדלים ומתפתחים כאשר יש להם כלב משפחה.

אנו סוקרים את מחקר ה-ACE כי יש לו ערך כה רב במידת הפגיעות של ילדים. שהרעיון של הילד לגבי מתח וטראומה נתפסים משפיע במידה רבה על התפתחותו לאורך החיים, לא רק בהתייחס לבריאותו הפסיכולוגית אלא גם הרפואית. חלק מגורמי ACE ניתנים לשליטה ורבים לא. ישנן דרכים רבות להביא השפעות חיוביות ומערכות יחסים לילדים, אחת מהן היא באמצעות חיות מחמד.

למחקר ה-ACE יש השפעה עולמית עד כדי כך שחופשות הלידה גדלות ל-18 חודשים בחלק מהמדינות ואזורים באירופה ממשיכים לחקור כיצד למקסם חוויות חיוביות במשפחה ובגיל הרך, כולל הטבות חברתיות. יש אפילו מחשבות לפתח "חופשת מתבגרים" במדינות מסוימות כדי שההורים יוכלו להיות זמינים יותר עבור הילד בשלב השני והשלישי בגודלו של התפתחותם.

החזקת כלב משפחה מקדמת את בריאות ילדכם על ידי אגירת חרדות ומתח, קידום אינטראקציות חברתיות, השגת ילדים בחוץ למשחק ומתן ניסיון ממקור ראשון בטיפול ודאגה למישהו אחר, ולכן הרחבת התפתחות האמפתיה והאינטליגנציה הרגשית שלהם.

נתקלתי בכרטיס כיס מעוצב יפה בזמן שחקרתי את הפוסט הזה. הנה זה, אם אתה רוצה הערות מהירות על היתרונות של כלבי משפחה לילדים.

הפניות

Carlisle, GK (2014). החלטות בעלות על חיות מחמד להורים לילדים עם הפרעה על הספקטרום האוטיסטי. כתב עת לאחיות ילדים. 29(2) עמ' 114-123.

Gadomski, AM, Scribani, MB, Kupra, N., Jenkins, P., Nagykaldi, Z., & Olson, AL(2015). מניעת מחלות כרוניות: מחקר, פרקטיקה ומדיניות בריאות הציבור. 12 E206.Source by Yuliss Saint Pierre

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved