כיצד לנהל תלמידים עם בעיות התנהגות קיצוניות

/
/
/
17 Views

תלמידים עם בעיות התנהגות קיצוניות הם לרוב יותר ממאתגרים! הם יכולים להיות מתסכלים, מעייפים ומתייבשים בלשון המעטה. תלמידים עם בעיות התנהגות גורמים למורים לפקפק בעצמם ועלולים לגרום לשחיקה של המורים. רוב האנשים הופכים למחנכים בגלל שהם נלהבים להקנות ידע לאחרים, לראות ילדים גדלים ולומדים, ומכיוון שהם רוצים לעשות שינוי בחייו של צעיר. מחנכים חדשים לומדים במהירות שניהול הכיתה צריך להיות במקום לפני שהוראה יכולה להתרחש. ניהול הכיתה מאפשר לתלמידים ללמוד את הציפיות, השגרה והמבנה של הכיתה על מנת לתפקד ביעילות בסביבת בית הספר. תלמידים רבים בודקים את הגבולות הללו במהלך שנת הלימודים ומגיבים במהירות להפניה מחדש ו/או להשלכות. הם לומדים גבולות ומסוגלים לקבל את ההשלכות המתרחשות כאשר הם דוחפים את הגבולות הללו. עם זאת, יש תת-קבוצה קטנה של תלמידים שלא מגיבים לניהול כיתה טיפוסי, הגדרת מגבלה, הפנייה מחדש או השלכות.

כאשר תלמידים אינם מראים שיפורים בהשלכות וההתערבויות האופייניות, מורים ומנהלים מגיבים בדרך כלל על ידי הגברת חומרת ההשלכות (כלומר, החמרה). בדרך כלל זה גורם למעצרים, הזמנת הורים לבית הספר, הן בהשעיה והן מחוץ לבית הספר, ובמקרים חמורים, ייתכן שיומלץ על הרחקה. זה נראה מביך שחלק מהתלמידים ממשיכים להפגין בעיות התנהגות קיצוניות למרות תגובות סרבנות יותר ויותר אינטנסיביות של דמויות סמכות שמטרתן לשנות או לכבות את בעיות ההתנהגות. אז איך מורים ומנהלים מנהלים את ההתנהגות של תלמידים אלה?

שלב 1: הבן את ההתנהגות

לפני שניתן לנהל את ההתנהגות יש להבין אותה. הבנת התנהגות מושגת באמצעות הערכת התנהגות תפקודית. הערכה זו מנסה לתאר את ההתנהגות במונחים אובייקטיביים ומדידים, לזהות אירועי טריגר שקודמים להתנהגות ולהסתכל על ההשלכות המתרחשות לאחר ההתנהגות. לכל התנהגות יש תפקיד, והתלמיד עם בעיות התנהגות קיצוניות מתקשר שהוא רוצה משהו או רוצה להימנע ממשהו. הערכת התנהגות תפקודית תעזור לאתר מה התלמיד מתקשר באמצעות התנהגותו.

שלב 2: הבן את התלמיד

לפתח קשר חיובי ואכפתי עם התלמיד. זו יכולה להיות אחת המשימות הקשות ביותר בעבודה עם תלמידים עם בעיות התנהגות קיצוניות. למורים יש תוכנית לימודים שהם צריכים לעמוד בקצב שלה, ויש להם תלמידים אחרים שמגיעים לבית הספר מוכנים ללמוד כל יום. לפעמים זה עשוי להרגיש כמו מאמץ גדול מדי לפתח מערכת יחסים עם מישהו שלא מנצל הזדמנות חינוכית ומשבש את החינוך של אחרים. עם זאת, על ידי פיתוח מערכת יחסים חיובית עם התלמיד עם בעיות התנהגות קיצוניות, המורים מפרידים את האדם מההתנהגות. רבים מהתלמידים הללו זוכים ליחס של חוסר כבוד וזה מה שהם משקפים בהתנהגותם. כדי שהמורים יזכו באמונם הם צריכים להתייחס אליהם בכבוד, להתעניין בהם ולהתייחס אליהם בהגינות. תלמידים אלה נוטים פחות לפעול עם מורה שהם מכבדים, ויש סיכוי גבוה יותר להפגין ציות.

שלב 3: הבן את הלמידה של התלמיד

תלמידים עם בעיות התנהגות קיצוניות מתקשים לרוב במקצועות אקדמיים ובלמידה. ייתכן שיש להם לקות למידה לא מאובחנת והם מתוסכלים בבית הספר. חלק מהתלמידים מתקשים להגיע ולשבת בכיתה במשך פרקי זמן ארוכים. הבנה מעמיקה של חוזקות וחולשות הלמידה של התלמיד עוזרת מאוד בהתמקדות בהתערבויות התנהגותיות.

שלבים אלו להבנת התנהגויות קיצוניות לוקחים זמן לא מבוטל אך מספקים שפע של מידע על מנת לפתח תוכנית התערבות התנהגותית חיובית. באופן אידיאלי, לתוכנית כזו יש מטרה ספציפית המבוססת על נתוני בסיס, חיזוק חיובי, השלכות מתאימות וברורות, פעילויות בניית מיומנויות ותקשורת ביתית. כמה נקודות נוספות שעוזרות לתלמידים עם בעיות התנהגות קיצוניות וניתן להשתמש בהן באופן מיידי כוללות את הדברים הבאים:

  1. היו סבלניים ורגועים. תלמידים אלה עשויים להיות רגילים לקבל צעקות או יחס גרוע בגלל התנהגותם השגויה. סבלנות ורגועה תעזור לבנות את מערכת היחסים.
  2. חפש הצלחה קטנה ומצטברת. תלמידים אלה צריכים להיות בעלי צורה כלשהי של הצלחה בבית הספר. התמקדו בפעילויות בנקודות החוזק שלהם ככל האפשר ואז היו אמיתיים בשבחיכם להצלחתם.
  3. שנה מטלות והתמקד במה שחשוב. אם ניתן לשנות פעילות והתלמיד יכול להפגין את הבנתו במתכונת אחרת, אז הוא/ה הפיק יותר ממה שהוא/הוא היה יכול לעשות אם המטלה לא הושלמה עקב בעיות התנהגות.
  4. שוחח עם הורי התלמיד. בעיות ביתיות יכולות להשפיע על ההתנהגות בבית הספר וחשוב להבין את החלק הזה בפאזל ולהיות הורים כבעלי ברית. בנוסף, התקשרו הביתה עם חדשות חיוביות. הורים לתלמידים עם בעיות התנהגות לא מרבים לקבל טלפונים מבית הספר עם חדשות טובות, ושיחות מסוג זה בהחלט בולטות עבורם.
  5. דבר עם התלמיד. גלה מה הוא/הוא רוצה בבית הספר; נסו להבין למה הם מצפים, ואיך לדעתם בית הספר צריך להיראות. תלמידים אלו מנסים למצוא את קולם ועל ידי מתן אוזן קשבת תעזור לבנות את מערכת היחסים שלך.
  6. תתרחקו ממאבקי כוח.
  7. הפניית התנהגויות והסלמה.
  8. היו תקיפים, הוגנים, עקביים וחיוביים.
  9. לבסוף, בנה את מערכת היחסים שלך איתם! בעיות התנהגות רבות נמנעות בקלות כאשר יש לך מערכת יחסים חיובית ומכבדת עם תלמיד. כאשר יש בעיות התנהגות, תלמידים מופנים בקלות רבה יותר ומורידים את הסלמה כאשר יש להם מערכת יחסים עם מורה שהם תופסים כאמיתיים והוגנים.

אין תשובת קסם אחת לניהול התנהגות קיצונית של תלמידים. ישנם מגוון גורמים המשפיעים על ההתנהגות וחלקם משתנים מדי יום או אפילו בתדירות גבוהה יותר. חשוב להבין את התנהגות התלמיד, התלמיד והלמידה של התלמיד על מנת לפתח תמיכות התנהגותיות מתאימות וחיוביות. עם זאת, חשוב מאוד לזכור שגם קשר חיובי עם תלמיד, הוגן, רגוע ועקבי, והימנעות ממאבקי כוח מובילים דרך ארוכה להגברת הציות ולהפחתת מצבים קשים.Source by David Pino

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved