כיצד אמנות משפיעה על התפתחות הילדות

/
/
/
35 Views

כידוע, המוח שלנו מחולק לשתי המיספרות. כל חצי כדור מעבד מידע בצורה שונה. קריאה, כתיבה, חשבון ומדעים, הן כולן פעילויות שנשלטות בעיקר על ידי ההמיספרה השמאלית של המוח. חצי כדור זה אחראי על מחשבה רציונלית ואנליטית.

ההמיספרה הימנית של המוח שולטת בדמיון, בתפיסה החזותית והמרחבית. זה דומיננטי באמנות, מוזיקה ותנועה פיזית. ציור ואומנויות מפעילים חלק מהמוח שנחשב יותר ויותר כלא חשוב (מבחינה חינוכית). המימון לתוכניות אמנות ברחבי הארץ נקצץ או בוטל על הסף לרעת ילדינו.

ילדים לומדים בצורה הטובה ביותר כאשר שני הצדדים של המוח שלהם מגורים. זה קורה כאשר סביבת הלמידה היא גם משתפת ואינטראקטיבית. לכיתה המודרנית יש אמנם צד משתף אבל היא חסרה מאוד אינטראקטיביות. ציור ואמנות היא אחת הדרכים הטובות ביותר להכניס אינטראקטיביות לחייו של ילדכם.

ציור ואמנות מפתחים היבטים חשובים רבים של יכולתו של ילד, כולל אך לא רק:

  1. יכולת התמקדות מוגברת במשימה העומדת על הפרק שנושאת לכל תחומי חייו של הילד.
  2. גירוי מוח ימין, בעל חשיבות מכרעת להתפתחות "הילד השלם". אל תזלזל בחשיבות היצירתיות, היכולת לחשוב בצורה מופשטת (מחוץ לקופסה). לטובי ההוגים, הממציאים והיזמים של זמננו יש מנה בריאה של השפעה על המוח הימני.
  3. מסוגל להבין טוב יותר משימות חזותיות, מרחביות ותפיסתיות החיוניות לתהליך היצירה.
   4. זה כיף ומוביל להתעניינות במאמצים אמנותיים אחרים.
   5. מקדם יכולת פתרון בעיות.
   6. ביטוי עצמי.
   7. מקדם מיקוד מוגבר, מה שמשפר את הלמידה.
   8. ביטחון מוגבר שנמשך לתחומים אחרים.
   9. תחושת אינדיבידואליות וחשיבות הסגנון האישי.

אמנות מגבירה את היכולת הקוגניטיבית והציור הוא אבן הבניין העיקרית בהבעה אמנותית. ילדים מתחילים לצייר כשהם צעירים מאוד וימשיכו לצייר אם הם מרגישים שהם יכולים ללמוד לצייר טוב יותר. עזור לילדך להפוך ללומד וחושב טוב יותר על ידי המשך השכלתו באמנות.Source by Kevin Crockett

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved