יישוב סכסוכים וילדים צעירים

/
/
/
22 Views

קונפליקט הוא חלק נורמלי ובריא בהתפתחותם של ילדים צעירים. עבור ילדים בגיל הגן לימוד חברתי יכול להיות התחלה של משהו חדש ומרגש. עם זאת, התקשרות חברתית מחייבת ילדים ללמוד מיומנויות רבות במיוחד אם הם רוצים ליהנות מהחוויה של משחק והנאה עם ילדים אחרים.

כמה מהמיומנויות הרבות הנחוצות לאינטראקציות חברתיות חיוביות כוללות; היכולת לכבד את זכויות הזולת. זה כולל זכויות קניין, זכויות שטח וזכויות בטיחות. היכולת לשלוט בביטויי כעס. היכולת לבסס את עצמם באופן חברתי ומקובל והיכולת לחלוק רעיונות משלו ולהקשיב לאלו של אחרים.

מטבע הדברים, ילדים מתפתחים בקצב שלהם בכל התחומים, חברתית, רגשית, אינטלקטואלית ופיזית. לכן, זה לא יוצא דופן שילד נמצא קדימה בתחום אחד של התפתחות ומפגר מעט בתחום אחר. זה יהיה במידה מסוימת תלוי בנסיבות המשפחתיות שלהם, למשל, אם יש אחים בבית, אם הם השתתפו בטיפול רשמי מחוץ לבית ובחינוך ואם ההורים הם מרקע שאינו דובר אנגלית. התאמה לכללי השיתוף והנכונות לקבל אותם ישתנו מילד לילד ומנסיבות.

אסטרטגיות לעזרה

1. מבוגרים צריכים קודם כל לזכור שלמידת התנהגות מקובלת חברתית לוקחת זמן – לפעמים הרבה זמן. היה חיובי, סבלני תומך ועקבי. אתה יכול להרגיש כמו 'רשומה רץ' כשאתה עוזר לילדים להשתמש במילים שלהם כדי לבטא את עצמם, אבל אל תוותר.

2. תמיד התעניינו במה שיש לילד לומר והשתדלו לא להגיב עד לסיום הסיפור. חשוב שילדים ירגישו ששומעים אותם ומבינים אותם.

3. אימות ניסיונות של ילדים להתמודד עם מצבים חדשים כמו שיתוף. למשל "תודה שהקשבת הוגו ועבדת על הבעיה הזו יחד עם מרי".

4. למדו את הילדים להשתמש במילים הנכונות על מנת למנוע קונפליקטים. למשל, "האם אני יכול לקבל את הצעצוע הזה כשתסיים" או "אני לא אוהב שאתה מושך אותי… בבקשה תפסיק".

5. יש ילדים שלא מצטערים אם הם עשו את המעשה הלא נכון למישהו אחר ולכן לגרום להם לומר "סליחה" יש לו מעט מאוד ערך מלבד סיפוק המבוגר. עדיף לעזור לילד להבין שמעשיו גרמו לכאב או מצוקה לילד אחר.

עלינו לתת לילדים מספיק זמן לפתור את הקונפליקטים שלהם לפני שאנו נכנסים פנימה מכיוון שלפעמים הם יכולים לפתור את הבעיה ללא עזרתנו. עם זאת, בין אם אנחנו מחליטים להתערב או לא, אנחנו עדיין תומכים בילדים לנהל את הקונפליקטים שלהם.

על ידי כך, אנו מצידם מעצימים את דור העתיד שלנו להגיע לפתרונות שלווים ולא אלימים לבעיות. האם זה לא יהיה סוג העולם שכולנו רוצים לחיות בו?Source by Eleni McDermott

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved