טיפים לשמירה על ביטחון הילדים באינטרנט

/
/
/
47 Views

ריבוי המדיה החברתית, משחקים מקוונים, פורומים מקוונים ושימוש בטלפון סלולרי העניקו לילדים של היום גישה טכנולוגית שמעולם לא חלמה עליה לפני דור אחד בלבד. לילדים יש כעת גישה לכמות מדהימה של תוכן מקוון, אנשים ומידע. עם התקדמות זו, להורים יש כיום אתגרים רבים יותר בכל הנוגע לשמירה על בטחונם ומאושר ילדיהם. הם רוצים שהם יהיו מוגנים מפני טורפים ושמחים במובן זה שהם חופשיים מהצקות מקוונות. שני החששות הללו בראש ובראשונה בראשם של ההורים כאשר ילדיהם יוצרים דפי פייסבוק, משחקים משחקים מקוונים וטקסטים ללא הרף.

להלן סקירה של כמה מהאיומים העיקריים על רווחת ילדיך. בעולם המחובר ללא הרף, הידיעה היכן טמונה הסכנה היא השלב הראשון במניעה ובטיחות.

מבוגרים טורפים

על פי דירוג.org, ישנם כיום למעלה מ -600,000 עברייני מין רשומים בארה"ב ויותר מארבעה אחוזים מכלל הילדים, בעודם מחוברים לאינטרנט, ייחשפו לצורה כלשהי של שידול מרמז מצד מבוגר. ילדים נאיבים או מרדניים עלולים להיטרף לטורפים מקוונים אלה.

בריונות של עמיתים

התקשורת סיקרה כמה מקרים פרופילים גבוהים של התאבדות נוער ובריונות ברשת בשנים האחרונות. על פי כמה נתונים סטטיסטיים ממשרד הבריאות ושירותי האנוש האמריקני, כמעט 52% מהתלמידים מדווחים על בריונות ברשת בזמן כלשהו, ​​בעוד 25% מדווחים על בריונות חוזרות ונשנות באמצעות הטלפונים הסלולריים שלהם או פרופילי המדיה החברתית (statisticbrain.com).

תוכן לא הולם

פורנוגרפיה ותכנים לא הולמים נמצאים בכל מקום באינטרנט. על פי Alexa.com, ארבעה מתוך עשרים האתרים המובילים עם תעבורת האינטרנט הגבוהה ביותר הם בעלי אופי פורנוגרפי. כשאתה שוקל מה שעולה לעתים קרובות במנוע חיפוש כשאתה נכנס לחיפוש לכאורה תמים, או לכמות הודעות הדואר הזבל הבלתי הולמות שאתה מקבל, לא קשה להבין מדוע זו בעיה כזו עם שמירת ילדים מבודדים מפני תוכן לא הולם.

נרקיסיזם וכפייה

ילדים, ובמיוחד בני נוער, מודעים יתר למעמד החברתי ולדימוי. הלך הרוח הזה יכול להוביל לכמויות זמן לא בריאות באתרי מדיה חברתית כמו טוויטר או פייסבוק. ילדים נקלעים לניסיון להיות מודעים כל הזמן, מחוברים ואינטראקציה מקוונת בתקווה שהם יזכו לקבלה או שיהיו פופולריים יותר.

סוֹדִיוּת

נתונים נוספים ממשרד הבריאות האמריקני קובעים כי רק 52% מבני הנוער שנחשפו לבריונות או שידול לא הולם, מדווחים על התקריות להוריהם. אין מספרים על חשיפה לתכנים לא הולמים, אבל זה כנראה הימור בטוח שגם הרבה מהאירועים האלה לא מדווחים.

כל האיומים האלו הם אמיתיים מאוד ובהתחשב בכמות הזמן שילדים מבלים באינטרנט, הם יכולים להציג את עצמם על בסיס יומי. להלן מספר טיפים שיעזרו לשמור על ביטחונם של ילדיכם, תוך גישור על הפער בין ניטור הורים לחינוך הולם לילדיכם.

• ילדים חייבים "לחבר" את הוריהם בפייסבוק ולאפשר להם "לעקוב" אחר בטוויטר. ככל שבני נוער מתבגרים, ההורים בטוח יזכו לדחיפה, אך זוהי דרך בטוחה לראות מה הילדים שלכם מפרסמים ומה אומרים עליהם. זהו קו דק בין ניטור להפרעות, לכן מומלץ להיזהר.

• אל תתנו לילדים ליצור כתובות מייל משלהם עד שיגיעו לגיל בוגר ואחראי יותר. כל חשבון שנוצר באופן מקוון צריך להיות מקושר לדוא"ל ההורים. זה לא רק יאפשר לך לעקוב אחר האתרים שבהם הילדים שלך נרשמים, אלא בדרך כלל ידרוש ממך לאשר שימוש ולספק לך זמן לדון בכל בעיה עם ילדיך או לדחות את הבקשה.

• וודא שילדיך מחונכים במה ראוי לפרסם באינטרנט וכי לעולם אינם מספקים פרטי יצירת קשר או מפרסמים תמונות לא הולמות או מרמזות על עצמם. בעולם המדיה החברתית של היום, ילדים יכולים להיות האויב הכי גדול שלהם. הם לא צריכים לפרסם משהו באינטרנט שהם לא רוצים על לוח מודעות, כיוון שזהו בעצם פוסטים מקוונים. והסרה או שליטה על תוכן באינטרנט ברגע שהוא נמצא בחוץ, היא לא דבר פשוט.

• צעירים נוטים לרצות להוסיף כמה שיותר עמיתים למעגלי המדיה החברתית שלהם. אך המציאות היא שרבים מ"חברים "אלה אינם מוקנים לטובת הילד שלך ולעתים קרובות הופכים למקור ללעג או בריונות ברשת. וודא שילדיך מקבלים רק בקשות מחברים שהם מכירים וסומכים עליהם.

• יש לקבוע כללים והנחיות קפדניים לפני שהם מאפשרים לילדים להיכנס לרשת. כללים והנחיות אלה צריכים גם הם להיבקר לעתים קרובות ככל שהחוויה המקוונת של ילדיכם גדלה. עליך להציב גבולות על מה שמקובל, להגביל את משך הזמן המקוון ולגרום להם להבין מה תרצה ולא תקבל מבחינת התנהגות.

• ילדים מטבעם נאיבים, סקרנים ובוטחים. זה מסוכן. אז עקוב אחר פעילויות ילדיך. סקור את היסטוריית הגלישה שלהם באמצעות כלי הדפדפן. תוכל גם לרכוש תוכניות שישפרו את יכולות הניטור שלך.

• הגדר את בקרת ההורים שלך במחשב שלך. לכל מערכת הפעלה ודפדפן יש מערכת בקרת הורים. עליך להיות בטוח שתגדיר את הגבולות או ההגדרות המתאימים לכל אחד. תוכל גם להתאים את ההגדרות ב- Google ובמנועי החיפוש האחרים כך שיהיו קפדניים, ולוודא כי רק תוכן מתאים יוחזר ללא קשר לחיפוש.

חינוך עצמך וילדיך הוא בסופו של דבר הצעד החשוב ביותר שאתה יכול לעשות. שב עם הילדים וקבע כללי יסוד. חזור על כללי היסוד האלה בכל פעם שילדיך מקבלים מכשיר חדש, יוצרים חשבון מדיה חברתית או נרשמים למשחק מקוון. להורים מוטלת המשימה הבלתי מעוררת הקנאה ללכת על הגבול הדק בין בניית אמון לבין שמירה על ביטחון הילדים. יישום שילוב של חינוך, הדרכה ומעקב אמור לעזור.Source by Jacqueline Itson

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved