טיפים לאחיזה – עזרו לילדכם לפתח אחיזה מתאימה לגיל

/
/
/
44 Views

האם ילדכם מחזיק את העיפרון או העפרון שלו עם "אחיזה מוות?" האם היא אוחזת בו קלות מדי או נוגעת בו רק בקצות האצבעות? האם ילדכם מתלונן שהיד שלו כואבת כך שהוא לא יכול להשלים את המטלות שלו בבית הספר?

כמרפאה בעיסוק במחוז בית ספר אני רואה לעתים קרובות ילדים משתמשים באחיזות לא מתאימות בעת כתיבה. מדוע אחיזת עיפרון כל כך חשובה? אחיזת עיפרון מתאימה תשפיע ישירות על כתב היד של ילדך. אם היד שלו/ה מתעייפה מהר מדי, הם לא ירצו לכתוב ביד. ילדים ינסו להימנע לחלוטין מכתב יד, מה שבסופו של דבר משפיע על האקדמיה שלהם.

ישנם שלבי התפתחות לאחיזה, בדיוק כמו שילד לומד לזחול לפני שהוא הולך. השלב הראשון הוא להחזיק את כלי הכתיבה כמו אגרוף, מה שנקרא אחיזה גסה. זה מגביר את החוזק והיציבות בצד הזרת של היד. יציבות חשובה ביותר כאשר הילד צפוי לכתוב לפרקי זמן ארוכים שנים לאחר התפתחות זו. השלב השני הוא להחזיק את העיפרון עם אחיזה דיגיטלית. זה המקום שבו הילד מחזיק את העיפרון בקצהו באגודלו ובאצבעו וכף ידו נמצאת על גבי פיר העיפרון. זה מגביר את הכוח והמיומנות בשלוש האצבעות הראשונות של היד. מיומנות חשובה ביותר לשיפור הנזילות והיעילות בעת הכתיבה. השלב השלישי הוא להחזיק את העיפרון בקצה כשהמחק מופנה כלפי מעלה והפיר של העיפרון מונח במרווח שבין האגודל לאצבע. מרחב זה נקרא מרחב האינטרנט. חלל האינטרנט צריך להיות פתוח ורפוי כדי לא לגרום ללחץ ביד. בנוסף, יש להכניס את 2 האצבעות האחרונות של היד לתוך כף היד ליציבות (דבר שנלמד בשלב א'). בשלב זה אופייני לילד להזיז את ידו כיחידה. הוא עשוי גם להשתמש בכל זרועו בעת צביעה. זה מקובל אם זה מתפקד לרמת הגיל ההתפתחותי שלו. השלבים הבאים משלבים את אחיזת החצובה הזו. עם זאת, המטרה העיקרית היא להזיז רק את קצות האצבעות בזמן שהזרוע ושורש כף היד יציבים.

עכשיו, כשאתה יודע את התקדמות האחיזה, מה אתה יכול לעשות כדי להקל על האחיזים האלה? ה-GRIP TIP היעיל ביותר הוא לזרוק את כל כלי הכתיבה הארוכים והעבים. לילדים יש ידיים קטנות ועליהם להשתמש בכלי כתיבה קטנים. אני ממליץ בחום לשבור את כל העפרונות לחצאים או לשלישים. השתמש בעפרונות גולף וחדד אותם כך שהם יהיו באורך 2-3 אינץ'. הורים ומורים רבים מזדעזעים לעתים קרובות כאשר הם מתבקשים לעשות את המעשה ה"טיפשי" הזה. עם זאת, התוצאה בדרך כלל שווה את זה. אם כלי כתיבה ארוך או גבוה, יש מקום לילד להחזיק אותו בכל מיני אחיזות מטורפות. אם הכלי קצר, יש מקום רק לשלוש האצבעות הראשונות להחזיק אותו. זה בסופו של דבר יעודד אחיזת חצובה מושלמת!

עכשיו כשאתה יודע איך לקדם מיומנות בכתיבה, מה קורה כשהילד נראה חסר יציבות? בדרך כלל חוסר יציבות מעיד על כתיבה מרושלת מאוד, ההדפסה קלושה מאוד או שהילד מתקשה לכתוב על הקו. האפשרות האחרת היא שהילד מנסה לפצות על חוסר היציבות שלו על ידי אחיזה בעיפרון שלו ב"אחיזה מוות". זה כאשר ילד עלול לחפוף את אצבעותיו על פני אצבעות אחרות. לדוגמה, ילד עשוי לעטוף את האגודל שלו על חזית העיפרון והאצבע המורה שלו. זה בסופו של דבר גורם למרחב אינטרנט מצומצם. הילד יטה לכתוב בלחץ חזק מאוד, לשבור את קצה העיפרון או להתלונן על כאבים ביד לאחר מספר דקות בלבד. טיפ יעיל של GRIP לקידום יציבות הוא להכניס חפץ קטן לתוך כף היד כך ששתי האצבעות האחרונות יצטרכו להחזיק את החפץ. כל חפץ יספיק, כל עוד הוא נוח לילד. פריט פופולרי הוא להשתמש בפרוטה ולקרוא לזה "אגורה קסומה".

אנא זכור כי טכניקות אלו עלולות לגרום לעייפות ידיים כאשר ילדך מנסה להשתמש בהן לראשונה. הסיבה לכך היא שהשרירים של ילדכם כבר אומנו בביצועים בדרך מסוימת. בסופו של דבר אתם מאמנים מחדש את השרירים של ילדכם. עם זאת, ברגע שהשרירים של ילדכם מסתגלים, כתב היד של ילדכם יהיה בדרך להצלחה!Source by Kimberly Wiggins

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved