טורפים בארץ הסייבר-כיצד להגן על ילדיכם מפני טורפים באינטרנט

/
/
/
58 Views

רוב האנשים יסכימו שהאינטרנט הוא משאב מהנה ונוח ליצירת חברים חדשים ולמידת דברים חדשים. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת כך הנגישות של האינטרנט מתקדמת. אנשים יכולים כעת לגלוש באינטרנט באמצעות טלפונים סלולריים, מחשבים ניידים וטייסי כף יד. האינטרנט נמצא בכל מקום מספריות, בתי קפה אינטרנט וקמפוסים של בתי ספר ברחבי אמריקה.

למרות שהאינטרנט הקל על קניות, תקשורת ומחקר, הוא גם הפך את העולם להרבה יותר מורכב מבחינה טכנית. חברות תוכנה מוציאות מיליוני דולרים בניסיון להגן על משתמשים מפני האקרים, טורפים ורמאים. למרבה הצער, נראה כי חברות אלה נמצאות צעד אחד מאחורי פושעי הסייבר שהם מאוד אינטליגנטים ומיומנים בניצול. עבריינים אלה אינם אורבים בסמטאות או בברים; במקום זאת הם מסתובבים בכביש המידע הסופר וטורפים את הפגיעים. טורפים באינטרנט מגיעים מרקעים חברתיים, כלכליים ואתניים מסוגים שונים. קשה מאוד לזהות את טורפי האינטרנט מכיוון שרובם נראים בלתי מאיימים וחלקם אף מחזיקים בעיסוקים יוקרתיים מאוד. דוגמה מצוינת לכך היא הסנאטור מארק פולי, שהשתמש באינטרנט כדי לטרוף נערים מתבגרים העובדים בבית הלבן.

מבוגרים רבים יודעים מעט מאוד על העולם המקוון. רוב הילדים בסופו של דבר מלמדים את הוריהם כיצד להשתמש באינטרנט. ילדים נלמדים באינטרנט בחטיבת הביניים וזה בסך הכל רעיון טוב, אבל זה יכול ליצור כמה בעיות כמו ילדים שיש להם יותר

מומחיות טכנית מאשר הוריהם ומוריהם. המתבגר הממוצע יודע יותר על הגדרה, הורדה והתקנה של תוכניות מאשר האפוטרופוסים שלהם. הורים מרגישים לעתים קרובות שהם לא יכולים ללמוד מיומנויות מחשב, כך שילדיהם נשארים לעתים קרובות לנהל את

מַחשֵׁב. הורים וילדים נמצאים במצב רע כיוון שההורים אינם יודעים כיצד להשתמש במחשב והילדים חסרי ניסיון ובגרות לקבל החלטות נכונות לגבי בטיחות באינטרנט. הורים בדרך כלל לא מעריכים את הסכנות האורבות ברשת ולצערי ילדינו משלמים על כך את המחיר. בכל רגע נתון ישנם 50,000 טורפים ילדים המחפשים באינטרנט את הקורבן הבא שלהם. עבריינים אלה משתמשים באתרים כמו Myspace, AOL ו- Yahoo כדי להקל על תקשורת עם ילדים חסרי חשד. הדרך הטובה ביותר לשמור על בטיחות הילדים היא באמצעות חינוך, פיקוח והתקנת תוכנה להגנה מפני טורפים מקוונים.

כאשר רוב האנשים חושבים על המילה "טורף" הם חושבים על אריה או דוב, כי בעלי חיים אלה צדים טרף חלשים וקטנים מהם. על פי מילון המורשת האמריקאית טורף מוגדר כ: "כזה המקריב, גוזל או הורס, במיוחד לרווח של עצמך". טורפי אינטרנט מתנהגים בצורה כזאת מכיוון שהם מכוונים לילדים חלשים יותר מבחינה רגשית, אינטלקטואלית ופיזית ואז מנצלים אותם לסיפוק מיני שלהם. פדופילים כבר לא צריכים לעקוב אחר גני שעשועים או חנויות צעצועים; במקום זאת הם יכולים לגשת לאינטרנט ותוך שניות לאתר ילד צנוע. להורים קשה להגן על ילדיהם מפני איומים שהם עצמם אינם יכולים לראות. טורפים באינטרנט מציבים אתגר גדול בהרבה בפני הורים וילדים מכיוון שהאינטרנט נמצא בכל מקום.

עובדה ידועה, ילדים רבים יודעים יותר כיצד להפעיל מחשב מאשר הוריהם. ילדים בדרך כלל מתחילים ללמוד אוריינות מחשב בסיסית החל מבית הספר היסודי. הצעד הראשון לשמירה על ביטחון הילדים הוא שההורים ילמדו את עצמם על הסכנות ברשת. הורים יכולים לעשות זאת על ידי צפייה בטלוויזיה, קריאת עיתונים או שיחה עם משטרת המשטרה המקומית שלהם. הורים צריכים גם להיות בעלי כישורי מחשב בסיסיים כגון לימוד הפעלת המחשב, שימוש באינטרנט, הורדה והתקנת תוכניות. מכללות ומוסדות מקצועיים רבים מציעים שיעורי מחשב לא יקרים. הורים יכולים גם להיעזר בשכנים או חברים הבקיאים במחשב. לאחר מכן הורים צריכים לחנך את ילדיהם על הסכנות ברשת מכיוון

על פי ה- FBI, אחד מכל חמישה ילדים יתבקש על ידי פדופיל מקוון כאשר ילדים מבינים את הסכנות הקיימות ברשת הם נוטים פחות להפוך לקורבנות. רוב ההורים מבלים זמן לספר לילדיהם על הסכנות בשיחה עם זרים ואותו מנהל צריך לפנות גם באינטרנט.

לימוד השימוש במחשב הוא שלב חיוני בשמירה על בטיחות הילדים, אך הורים צריכים להבין באותה מידה מפני מי הם מגנים על ילדיהם וכיצד הם פועלים. רוב הטורפים המקוונים יוצרים קשר עם ילדים באמצעות חדרי צ'אט באינטרנט, פורומים והודעות מיידיות. טורפים מקוונים בדרך כלל מבקרים בחדרי צ'אט מקומיים. טורפים אלה מתעדכנים במגמות מקומיות כמו מוזיקה פופולרית, טלוויזיה ותחביבים. טורפים מקוונים מבלים לעתים קרובות הרבה זמן, אנרגיה ואפילו הכנסה בהכרת הקורבן שלהם. חלק מהטורפים מנסים לזכות את הקורבנות באמון על ידי הזדהות עם בעיותיהם ולאחר מכן מציגים בהדרגה חומר מיני מפורש למטרותיהם. תהליך זה מכונה לעתים קרובות "טיפוח".

כעת, כשאנחנו מבינים כיצד הטורף פועל עלינו להבין איזה סוג של צעירים רגישים יותר להפוך לקורבנות. לפי bewebaware.com, "בני נוער שהם חדשים בפעילות מקוונת, המבקשים חיבה או תשומת לב פעילה, סקרנים לגבי המיניות שלהם או נמשכים על ידי תת-תרבות מלבד עולם הוריהם, סביר להניח שיהפכו לקורבנות". זה הגיוני מכיוון שזה הזמן שבו בני נוער מבינים מי הם ואיפה הם שייכים. זה הופך אותם ליעד עוד יותר אטרקטיבי לפדופילים, מכיוון שבני נוער פתוחים להצעות. הורים יכולים לנטרל זאת על ידי שיחה עם ילדיהם על איומים מקוונים ו

שמירה על קווי תקשורת פתוחים. חינוך הוא הכלי החשוב ביותר מכיוון שכמו האינטרנט ניתן לגשת אליו בכל מקום.

רוב ההורים לעולם לא ישקלו לאפשר לאדם זר להיכנס לביתו ולבלות עם ילדיהם ללא השגחה. אין להתייחס לאינטרנט אחרת. פיקוח בהקשר זה כולל ניטור המחשב כשהילדים מחוברים וקביעת כללים לשימוש במחשב. הורים צריכים לנסות ללוות את ילדיהם באינטרנט ולצפות באתרים שבהם הם מבקרים. זה נכון במיוחד לילדים חדשים באינטרנט. אם הורה מרגיש בנוח שהילד שלו מחובר הוא יכול לוודא שהמחשב ממוקם באזור משותף בבית. מחשבים עם גישה לאינטרנט אסור להציב בחדר השינה של ילד. לטורף הרבה יותר קשה ליצור מערכת יחסים כשהצג גלוי להורה בכל עת. הורים צריכים גם להגדיר כמה הנחיות לשימוש באינטרנט של ילדם. רוב ההנחיות הן השכל הישר כמו אמירת ילדים לא לפתוח מיילים או הודעות מיידיות מאנשים שהם לא מכירים. הורים צריכים גם להדריך את ילדיהם באילו חדרי צ'אט מתאים להם לבקר ועם מי הם מתקשרים בחדרים אלה.

אני ממליץ להורים להיכנס לחדר הצ'אט ולפקח על התנועה בכמה הזדמנויות שונות לפני שנתן לילד לשוחח ללא השגחה. דניאל ארמאג מציע, הוא גם רעיון טוב לילדים צעירים לשתף חשבון דוא"ל עם הוריהם, כי ההורים יידעו בדיוק מה קורה באמצעות הדוא"ל. הורים עשויים לרצות לתת לילדים גדולים יותר כתובת דוא"ל משלהם וזה בסדר רק אם ההורה יודע את הסיסמה ולפקח על כל התקשורת הנכנסת והיוצאת. גם להורים צריכים להיות כללים בנוגע לפגישה עם אנשים מהאינטרנט. יש לאכוף את הכללים הללו בקפדנות. כלל אחד כזה הוא שאם אכן מתקיימת פגישה ההורה צריך להיות נוכח. לדברי אנדי אטווטר, "משקי בית שיש להם חוק לגבי פגישה עם מכרים מקוונים (שיש להם 74 אחוזים ממשקי הבית) מפחיתים את הסבירות שזה יקרה בחצי. יש דברים אחרים שהורים יכולים לעשות כמו בחירת מסך ניטרלי מגדרי. שם שאינו מכיל מילים מרומזות מיניות או חושף מידע אישי.

דוגמאות טובות לשמות מסך ניטראליים בין המינים הם Scorpio343, Gametime747 או logic372. הימנע משמות מסך המכילים מילים כמו ילדה, ילד, נסיכה, נסיך, ברבי, פרח או מספרים שעשויים להצביע על גיל, מיקוד או קידומת אזור חיוג. הימנע גם משמות מסך שיש בהם קמע בית ספר או לוגו. ילדים לעולם לא צריכים להעלות את התמונה שלהם לפרופיל של חדר צ'אט. מכיוון שניתן לגשת לאינטרנט כמעט מכל מקום אין זה סביר לצפות מהורים שיוכלו לעקוב אחר ילדיהם הגולשים בזמן שילדיהם נמצאים בבית הספר או בבתי חברים. בטוח. האינטרנט הוא מקום נהדר לילדים לחקור בו ומשאב נהדר לילדים ללמוד דברים חדשים, לשחק משחקים ולתקשר עם חבריהם והוריהם צריכים לנסוע באינטרנט עם ילדיהם.

אמצעי הבטיחות השלישי והאחרון שההורים יכולים לנקוט הוא התקנת תוכנות כגון תוכנת בקרת הורים. תוכנת בקרת הורים היא סוג של תוכנה הניתנת להתקנה במחשב המגביל את המקום שבו ילד יכול לבקר באינטרנט. תוכנות מסוימות לבקרת הורים יכולות אפילו לעקוב אחר כל התקשורת היוצאת והנכנסת. המשמעות היא שהוא עוקב אחר כל מייל, הודעה מיידית ואתר שילדך שולח או מקבל. תוכנה זו בדרך כלל קלה להתקנה ולשימוש. נקיטת אמצעים אלה תבטיח את בטיחות הילדים באינטרנט.Source by Pamela Arsena

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved