חשיבות סיפור-סיפור להתפתחות הילד

/
/
/
45 Views

החיים שלנו עצמם הם סיפור שלם שמתחיל בלידה ומסתיים כשנשמתנו עוזבת את גופנו. הסיפור השלם מספר חיים אחד שעובר עליות ומורדות בחיים. במשך הזמן כל סיפור חיים הופך לרומן היסטורי.

כאשר חיינו הם רומן שלם עם מספר עמודים לא ידוע, ברור כי סיפורים ישפיעו על האישיות שלנו ועל אורח חיינו. מאז מאות שנים היא ידועה כחלק משמעותי מחוכמה, פיתוח אישיות, ריפוי וצמיחה רוחנית.

בהתחשב בחשיבותו של סיפור סיפור להתפתחות הילד, פסיכולוגים ציטטו דרכים אדירות שבהן הוא תמך בצמיחה הפיזית, הרגשית והרוחנית של הילד. מאז ומעולם הוא הוכר ככלי לעיצוב חיי הילד. זוהי אחת הדרכים הקלות והנוחות ביותר להטמיע ערכים וסגולות בתוך ילד.

אנשים רבים אינם מודעים לחשיבות של סיפור-סיפור, אך האמת היא שהיא משפיעה באופן ישיר על הדרך שבה הילד חושב, ילד מדבר והתנהגותו של ילד. פעולותיו ודבריו של ילד נשלטים גם על ידי המוסר והערכים שמעביר סיפורים.

ישנם סוגים שונים של סיפורים המקנים ערכים ומשמעויות שונות. כיום סיפורים הפכו לחלק חשוב בחינוך הילד שכל בית ספר ומכון מקדם לראות את ההשפעות החיוביות שלו על גדילת הילד. קריאה וסיפור סיפורים בבתי ספר מסייעים בהגברת כישורי אוצר המילים של הילד ועוזרים לו להשיג שליטה על שפה מסוימת.

בתקופה המוקדמת הציגו הוויקטוריאנים אגדות לחינוך ילדים, כיוון שסיפורים אלה נמצאו כממריצים את דמיונו ואת כוח החשיבה של ילד. מאז, סיפורי האגדות היו האהובים ביותר בקרב ילדים בכל הגילאים. ישנם סיפורים מוסריים המלמדים שיעורי חיים לילדים וגם עוזרים להם להתמודד עם סיטואציות שונות בחיים. סיפורים המבוססים על מיתולוגיה נחשבים לסיפורים הבקיאים ביותר מהם ילדים סופגים סגולות ואתיקה. סיפורים מסורתיים הם דרך מצוינת להעביר אמונות וערכים מסורתיים מדור לדור. לאחר מכן, ישנם סיפורים מצחיקים המשעשעים ילדים וסיפורים לפני השינה שעוזרים להם לישון בשקט כל הלילה. באופן דומה, ישנם סוגים אחרים של סיפורי ילדים המשפיעים באופן ישיר או עקיף על כל חיי הילד.

סיפור סיפורים יכול להיות המדיום המושלם להקניית שיעורי החיים ולהפוך ילד לבקיא יותר מבחינה חברתית ורגשית.Source by Jennie Amit Gandhi

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved