התפתחות חברתית של הילד

/
/
/
40 Views

התפתחות חברתית של הילד היא היבט חשוב בצמיחה ובהתפתחות הבריאה של ילדכם. ילדים צריכים ללמוד לקיים אינטראקציה עם בני גילם ועם מבוגרים בצורה מקובלת חברתית, המאפשרת להם בסופו של דבר ליצור קשרים בריאים ולהשתלב במצבים חברתיים בנוחות.

האינטראקציות שלך עם ילדך הצעיר מבססות את אבני הבניין להתפתחות חברתית בריאה עם ילדך. על ידי הענקת אהבה רבה לתינוקך ועל ידי מתן מענה לצרכיו אתה יוצר קשר עם תינוקך, המאפשר לו לגדול באווירה נוחה, בטוחה ובריאה חברתית.

כאשר ילד בגיל הגן מפתח מיומנויות שפה משופרות התפתחות חברתית משחקת תפקיד חשוב בחייו, כאשר הם הופכים מעורבים יותר עם האנשים הסובבים אותם. בשלב זה של התפתחות חברתית החברות הופכת חשובה יותר. ילדים בגיל הרך משחקים לעתים קרובות עם חברים חד מיניים, ומתחילים ליצור קשרים של 'חבר הכי טוב' עם בני גילם מסוימים.

חברות, תשומת לב ואישור הופכים חשובים יותר לילד בגיל הגן. ילדים בגיל זה אוהבים לשחק בנפרד מהוריהם, לבד או עם ילדים אחרים. אבל ילדים בגיל הגן בשלב זה של התפתחות חברתית עדיין זקוקים למבוגר קרוב כדי להשיג חומרים או ליישב מחלוקות. כישורי התפתחות חברתית של ילדים יכולים להוות אתגר בגיל זה, מכיוון שילדים נדרשים לעיתים קרובות להתפשר, להתחלף ולשתף בפעם הראשונה בחייהם.

התפתחות חברתית בגיל הגן סובבת לעתים קרובות סביב למידה כיצד לחלוק צעצועים. למרות שילדים בגיל הגן מתחילים ליצור אינטראקציה רבה יותר עם חבריהם ולשחק יחד, בניגוד למשחק ליד חבר, המשחק שלהם בדרך כלל לא מאוד מאורגן. הם בדרך כלל לא מציבים יעדים או נצמדים לנושא בזמן המשחק. אבל אם מבוגר מארגן משחק, הוא מפתח את היכולת לשחק יחד ולפעול לפי הכללים.

התפתחות חברתית בגיל הרך נוטה להסתובב סביב ידידות של חברים בודדים בלבד. ילדים בגיל זה מתחילים לפתח חוש הומור וצחוק הופך לדרך מהנה לבטא את האושר שלהם.

לילד בגיל הגן שיש לו הזדמנות להצטרף לתכנית למידה מוקדמת ניתנות הזדמנויות לפיתוח התפתחות חברתית בריאה. לילדים בגיל הרך יש הזדמנויות במסגרת למידה מוקדמת ללמוד לעבוד יחד, להתפשר, לשתף ולעשות תורות, ולהזדהות עם בני גילם.

התפתחות חברתית של הילד מעודדת גם בתוכנית לגיל הרך באמצעות הזדמנויות לשחק ולפתח חברויות עם בני גילם. אזורי משחק דרמטיים במסגרת תכנית לגיל הרך מאפשרים לילד הזדמנות לעסוק במשחק דמיוני עם בני גילו, שהיא דרך מצוינת לטפח התפתחות חברתית.

בשלב הגיל הרך של התפתחות חברתית ילדים לומדים תפקידים מגדריים, כלומר הם לומדים את ההתנהגויות המצופות בדרך כלל מבנות או מבנים. הם גם מבינים את ההבדלים הפיזיים בין בנות לבנים.

הורים יכולים לסייע עוד יותר בהתפתחות החברתית של הילד על ידי עידוד התנהגות מקובלת חברתית של ילדם באמצעות משמעת עקבית וחיובית.Source by Daniel D. Dwase

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved