התפתחות המשפחה והילד

/
/
/
50 Views

המנוע העיקרי להתפתחות הילד הוא הצטברות ערכים אנושיים מהמשפחה. ערכים אנושיים המוגדרים באופן רחב, כוללים כמה היבטים, כולל אהבה, כבוד לזקנים, אדיבות, שיתוף פעולה, כנות, נימוס, פטריוטיות, אהדה ואמפתיה נחשבים כגורם מרכזי באישיות המפותחת. אישיותו של גבר תלויה במשפחה בה הוא חי. גיבוש טוב יותר מהמשפחה מייצר את הצמיחה המנטלית של הילד ושם היא מועילה לחברה.

"חינוך שאינו מלמד אותנו להבחין בין טוב לרע, להטמיע את האחד ולחמוק מהשני הוא שם שגוי", אמרה מהטמה גנדי. מטרת החינוך היא לא רק לגרום לילדינו קרוא וכתוב ורק לפתח מיומנויות אינדיבידואליות אלא לגרום להם להיות בני אדם מתאימים עם אלמנטים חיוביים ומשולבים בחברות שלהם. לפיכך ערכים כמו דייקנות, ניקיון, כבוד לזקנים, סיוע לבעלי המזל, עבודת צוות ומשמעת, נותנים לאזרחים המשולבים חברתית מקום טוב יותר לחיות על פני כדור הארץ הזה. אנו יודעים שתהליך ההשתלבות החברתית מתחיל במשפחה. חוקרים רואים קשר חיובי בין משפחה לחברה. מכיוון שהמשפחה היא ערש החיים החברתיים, אנו יכולים לומר שיצורים חברתיים טובים מגיעים ממשפחות טובות. אופיו, כישוריו ומודעותו החברתית של האדם נקבעים על ידי המשפחה בה הוא חי. ההכשרה מהמשפחה צריכה להיות אמצעי להוציא את מיטב הגוף, הנפש והרוח אצל ילד. החוויה במשפחה צריכה להיות שמחה לילד. אז רק הילד יכול לפתח גישה חיובית כלפי החברה. מצד שני לילד שחווה כל סוג של קשיים מהמשפחה יש סיכוי לפתח יחס שלילי כלפיו וחברה, דבר שעלול לסיים את חייו כאנטי-חברתיים או חסרי מצפון. כאן לא ניתן לבחון את תפקיד המשפחה לגדל את הילד בערוץ הנכון.

מילטון ב"גן עדן שחזר "שלו אמר," הילדות מראה את האיש כפי שמראה הבוקר את היום ". וורדסוורת 'מבטא את אותה עובדה אם כי פחות פואטית אבל יותר קריפית כשהוא אומר "הילד הוא אביו של הגבר". שני המשוררים טוענים בחיוב שהילדות מתאימה לחיזוי שהגבר של מחר נמצא שם בילד של היום בדיוק כמו שהעץ העתידי נמצא שם בזרע של היום, בלתי נראה לעין בלתי מזוינת. אם הכישורים והיכולות אצל הילד יתועלו כראוי אנו עדים לאישים גדולים המאתגרים את העולם הדינמי. חייו של אדם גדול הרבה יותר ממחישים נקודת מבט זו. נפוליאון בנה מבצרים של שלג בילדותו, נלסון בילדותו מעולם לא ידע מה פירושו, מקולאי דיבר מילים מודפסות אפילו כילד בן שנתיים. אנשים אלה ורבים כאלה קיימו את הבטחות ילדותם והפכו לגברים גדולים בהמשך החיים. אין ספק שאנו יכולים לומר שאישיות כזו תצא רק מסביבה ביתית טובה יותר.

אך אנו רואים גם מספר בנים ובנות המדורגים דרגות מבריקות בבתי ספר ובמכללות ומגלים הבטחה גדולה, אך עד מהרה נעלמים במדבר העתיד חסר הצורה. איש אינו יודע מה עלה בגורלם מלבד אולי הקרובים והיקרים שלהם. כמו טיפות גשם שיורדות על חול מדברי הן נעלמות. מורכבות החיים, הבעיות העומדות בפניהם אולי מציפות אותם. המתקנים שלהם מתפרקים בדרגות והם עוברים לאפלה. הם האנשים הזקוקים להדרכה. סביבה ביתית טובה יותר תשאיר את האור הפנימי שלה בוער.

המוח של ילד הוא משהו כמו פיסת שעווה שניתן לעצב בקלות לכל צורה שאנו רוצים, הדבר היחיד הוא והיא זקוקה לידו המיומנת של אמן אמן. המוח הבתולי שאינו פגום במורכבות החיים מוכן לקבל; כל מה שנשתל יגדל; קוצים או פרחים; גנים או שטחי דשא. תן אותו לג'יג'יבאי או למורופנט. העולם יראה כיצד 'Sivajis' ו- 'Lakshmibahais' יעניקו לו Dhritarshtra, העולם יהיה מוכת Duryodhanas ו- Dussasanas.

זה מביא את חשיבות הסביבה המשפחתית המעצבת את נפשו של ילד גדל. בית מאושר עם הורים אוהבים בהחלט יתרום לצמיחה הבריאה, בעוד שאווירה חונקת במשפחה עשויה לרסק את ההבטחות ההוגנות. חיי המשפחה המתפוררים במהירות, כתוצאה מהפסאודו-ציוויליזציה שזינקה ערס מוות לערכים שנבדקו הרבה זמן, עומדים בבסיס משבר האופי והתסיסה הגוברת בכל רחבי העולם. בקיצור תפקיד ההורים בהתפתחות הכללית של הילד הוא בהחלט מכריע. יש לנו הרבה עצות להמשך הדרך. אין לבקר או להשוות את הילד עם אחרים, לעודד את הילד בכל יצירתיות שלו, לשבח את הילד בהצלחה, לספק תשובות כנות לילד, להיות סבלני כלפי הילד, ההורים צריכים לנסות לבנות מערכת יחסים אמיתית עם הילד, נסה להבין את רגשותיו של הילד, לשתף את האושר והצער, לספק את הצרכים החברתיים והפסיכולוגיים של הילד ונחזה באישים מאתגרים.Source by Abraham Antony

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved