התפתחות הילד – תינוקות

/
/
/
31 Views

מאפייני התינוק: (מגיל שבועיים עד שנתיים)

ט) התינוקות היא עידן היסוד האמיתי. בשלב זה מתבססים דפוסי התנהגות, עמדות וביטויים רגשיים רבים. זוהי תקופה קריטית בקביעת הדפוס להתאמות אישיות ורגשיות.

ii) ילדות היא עידן של צמיחה והתפתחות מהירה. תינוקות גדלים במהירות הן פיזית והן פסיכולוגית. השינויים מהירים במראה (גובה ומשקל) וביכולות. הגפיים מתפתחות ביחס טוב יותר לראש הגדול. צמיחה ושינוי אינטלקטואלי מקבילים לצמיחה ושינוי פיזיים.

iii) גדלה היכולת לזהות ולהגיב לאנשים וחפצים בסביבה. התינוק מסוגל להבין דברים רבים ולתקשר את צרכיו ורצונותיו.

iv) התינוקות היא גיל של ירידה בתלות. התינוק מתחיל לעשות דברים לעצמו. עם ירידה בתלות, מרד נגד ההתייחסות אליו כאל תינוק. מחאה דורשת מחאה מגיעה בצורה של התפרצויות זעם ובכי כאשר העצמאות נשללת.

v) זהו גיל של אינדיבידואליות גבוהה שניתן לממש במראה ובדפוסי התנהגות.

vi) תינוקות היא תחילתה של יצירתיות, תפקיד מיני וסוציאליזציה לצורך הסתגלות בחיים העתידיים.

vii) התינוקות היא תקופה מסוכנת. הסיכונים הפיזיים הם מחלות, תאונות, מוגבלויות ומוות. סיכונים פסיכולוגיים הם חוסר אינטרסים ועמדות שליליות

התנהגות רגשית בילדות:

ט) בלידה, הרגשות מופיעים בצורות פשוטות ובלתי מובחנות. בגיל התינוקות, הרגשות מובדלים והם מתעוררים ממספר גירויים. ישנם שני סוגים נפרדים של רגשות.

ii) יש הבדל רב בהתנהגותם של מתבגרים ומבוגרים ולעיתים מזו של ילדים גדולים יותר.

iii) רגשות מותנים בקלות רבה יותר במהלך התינוק מאשר בשלב אחרון. זה נובע מהסיבה שהיכולות האינטלקטואליות של תינוקות מוגבלות. הם מגיבים בקלות ובמהירות לגירויים. בכל מקרה יש היסוס להגיב במקרים מסוימים.

התפתחות בסוציאליזציה:

חוויות חברתיות מוקדמות ממלאות תפקיד דומיננטי בקביעת מערכות היחסים החברתיות העתידיות של התינוק ודפוסי ההתנהגות כלפי אחרים. מכיוון שחייו של התינוק מתרכזים בבית, כאן מונחים היסודות להתנהגות ולעמדות מאוחרות יותר. אין ראיות לכך שאנשים הם חברתיים או אנטי-חברתיים על ידי תורשה אלא על פי הניסיון החברתי שלהם שצבר במהלך התינוקות. כמו כן, ביצוע שינוי בדפוס ההתנהגות שהפך להרגל הוא אף פעם לא קל. אין גם שום ערובה שהשינוי יהיה שלם. לכן יסודות חברתיים טובים כל כך חשובים במהלך שנות התינוקות.

בלידה, תינוקות אינם קהילתיים באופיים במובן זה שאין הבדל בין מי שמטפל בצרכיהם הפיזיים. במהלך השנה הראשונה לתינוקות, התינוקות נמצאים במצב של שיווי משקל שהופך אותם לידידותיים, קלים לטיפול ונעים להיות איתם. בסביבות אמצע השנה השנייה, שיווי המשקל נוטה מה שהופך את התינוק לקטרן, לא משתף פעולה וקשה לטפל בו. עם זאת, שיווי המשקל משוחזר כך שהתינוקות מתחילים להפגין שוב התנהגות נעימה וחברתית.Source by Varadharajan R

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved