השפעת האינטרנט על הגישה וההתנהגות של ילדים

/
/
/
25 Views

מבוא

אנו חיים בעידן המידע, שבו ידע הוא כוח. האינטרנט בא כדי להישאר וזה קורה. סגנונות החיים משתנים. עיתונים זמינים באינטרנט. ניתן להזמין כרטיסי קולנוע באינטרנט באמצעות כניסה לאתרים הרלוונטיים. מושגי הבידור משתנים. אפשר לצפות בסרטים, להאזין לשירים רק על ידי חיבור לאתרים האלה יושבים בבית. יש אתרים בכל נושא בעולם.

צד חיובי

האינטרנט שינה באופן משמעותי את סגנון החיים שלנו בכמה דרכים. זה מספק הזדמנויות לשוטט בעולם ולברוח מהעולם האמיתי תוך כדי ישיבה על הכיסא. על ידי החזרה המתמדת על נושאים מסוימים ובאמצעות חזותיים עוצמתיים באיכות טכנית גבוהה, הוא אפילו מכשיר רבים מאיתנו לחשוב ולהתנהג בדרכים מסוימות.

לאינטרנט יש את ההשפעה שלו על ניהול שרשרת אספקה ​​וניהול קשרי לקוחות – כאשר המסחר האלקטרוני ממלא תפקיד גדול על ידי אוטומציה של ניהול קשרי לקוחות, כמו מערכות אינטראקטיביות קוליות שבהן ניתן לטפל בתלונות תוך זמן קצר. הבנקים גם משנים את דרכיהם כמו הכנסת בנקאות ביתית והעברת כספים אלקטרונית, שם מועברים כספים מבלי ללכת פיזית לסוללות. בתחום החינוך- מושגים משתנים מהדרכה מבוססת מחשב להדרכה מבוססת אינטרנט, כמו e-gurukool, e-learning, בחינות מקוונות וכו', לאחר מכן יש את תפיסת הכיתה הווירטואלית שבה ההרצאה משודרת באינטרנט. ניתן לברר כל ספק שעולה באמצעות תפיסת הכיתה הוירטואלית.

ערוצים זמינים באינטרנט על כל דבר ועניין. באינטרנט יש ערוצים בנושאי דרושים, אישי, ספריות, נסיעות, אמנות, מחשוב, לייף סטייל, קניות, מוזיקה, אנשים, כסף, משחקים, ספורט וכו'. מדהים לדעת את כמות המידע הקיימת באינטרנט, דרכו. יכול לגשת למידע בצורה הטובה והזולה ביותר. ניתן לגשת לכל דבר בעולם הזה דרך האינטרנט בימינו. באופן דומה, הדואר האלקטרוני חולל מהפכה בתקשורת. הדואר הקולי הוא המקום שבו הם מקליטים קול וזה נשלח ליעד. רשת לטלפון היא המקום שבו אפשר לדבר עם כל אחד בעולם במחיר של שיחה מקומית.

טרנדים חדשים שוררים בזירת העסקים העכשווית. טכניקות אינטרנט ורשת מגדירות מחדש את העסק בכללותו והרבה עומדים על הסדן עבור מי שמעוניין להשתמש בהן להשגת יתרון מעולה הבקיאים בהיבטים טכנולוגיים וניהוליים. מסחר אלקטרוני הוא מבשר בעניין זה.

צד שלילי

אין מחלוקת על תפקידה החיובי של האינטרנט. באופן דומה קיים גם לא רק קונצנזוס אלא דאגה גוברת לגבי ההשפעות המזיקות שלו. עם זאת, השפעות חיוביות לא נדבקות כל כך בקלות והשפעות שליליות אינן עוזבות אותנו כל כך בקלות. לכן, כדאי וראוי להתמקד בתפקיד המזיק של האינטרנט בעיוות התרבות ההודית שלנו ובהשפעה במיוחד על הילדים הלומדים בבתי הספר ובקולג'ים בגילם המרשים ביותר.

תפקיד האינטרנט בקידום וולגריות ובערעור ערכי המשפחה והמסורת שלנו הוא מעיק במיוחד. השימוש לרעה בתקשורת המאוד חזקה הזו מוביל אותנו להטיל ספק במוחלטות של מושגים ליברליים מסוימים כמו חופש ובחירה בכל הנוגע לצפייה במה שרוצים. כאשר אינטרסים פרטיים מתנגשים עם הסוגיות הגדולות יותר של המורל והמוסר הציבורי, יש צורך בהפעלת חופש ובחירה באיפוק מסוים. אם מפיקי תוכניות אינם מסוגלים להכיל את האינסטינקטים המסחריים שלהם, הרשויות הציבוריות וההורים והמבוגרים חייבים להתערב כדי לבטא יחד את דאגותיהם וליזום פעולות למניעת השפעותיה המזיקות.

הצעות

o כדי להפחית את ההשפעות, צמצם את זמן הצפייה בטלוויזיה. ילדים צריכים לצפות רק בתוכניות נבחרות למשך מספר שעות קבוע. הורים צריכים להתיידד עם ילדיהם ולבלות איתם יותר זמן.

o לטפח הרגלים כולל קריאה. הורים צריכים לעורר את ילדיהם סקרנות ולעודד קריאה ולקרוא להם ולספר סיפורים. להחזיק חיות מחמד ולדאוג להן, לא רק יעסיק ילדים בצורה מהנה, אלא גם יעניק חסד לבעלי חיים.

o עודדו את הילדים להמשיך בפעילויות חוצות ומשחקי צוות במסגרות טבעיות.

o הורים צריכים להפוך למודלים טובים לחיקוי. זקנים צריכים להקפיד ללמד ילדים מיומנויות חברתיות ולעזור להם לתקשר את הבעיות שלהם ללא פחד.

o צפייה במדיה בהדרכת הורים וויסות נכון היא הדרך הטובה ביותר למנוע תקלות חמורות בילדים, הנובעות מצפייה במסך.

סיכום

התקשורת עכשיו מנהלת את החברה שלנו. הוא מחליט במה אנשים מתעניינים וכיצד הם מתנהגים. בגלל התקשורת ילדים פחות מתעניינים בקריאה ובחינוך ויותר מתעניינים בהריגת תאי מוח בזמן שהם יושבים על הספה וצופים באשפה. אנחנו כהורים צריכים להפנות את תשומת הלב שלנו מהטלוויזיה ומהמחשב ולהתמקד יותר אחד ביחידים, בקריאת ספרים, ביציאה לפארקים, בבילוי עם חברים ובני משפחה וכו'. במקום לתת לילדים תרופות ולשלוח אותם לרופאים נוספים. ומטפלים, עלינו להפחית את מספר מוצרי האלקטרוניקה שמנהלים את חיי היומיום שלהם. אנשים צריכים קשר עם אנשים אחרים כדי לנהל חיים מאושרים ובריאים. ביסודו של דבר, האחריות של ההורים היא לפקח במה שילדיהם צופים ובאיזו תדירות הם משחקים במשחקי וידאו וגולשים לאינטרנט. בשלב הבא, הממשלה צריכה באמת להסדיר חוקים להפחתת תוכן בלתי הולם של טלוויזיה, אינטרנט או משחקי וידאו. צריך להיות מכשיר בקרת גישה בכל תוכן טלוויזיה או אינטרנט לא מתאים לא רק לילדים אלא גם למבוגרים.Source by Dr. Gomathi Viswanathan

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved