השפעות של טיפול הורי לקוי על התפתחות הילד

/
/
/
35 Views

התערבות הורים ויישום עקרונות מוסריים יכולים לעשות הרבה כדי למתן את ההשפעות הפוטנציאליות הללו. לאחר מכן אפשר לשקול כמה מההשפעות האפשריות שילד שגדל גרוע יכול להתמודד איתו. מחקרים מראים בבירור שילד שחסר לו הדרכת הורים מספקת עומד בסיכון לסרבנות. מחקר אמין שמגלה שמתוך תשעים וארבעה אלף מקרים של התנהגות עבריינית של ילדים, כשמונים אחוז נובעים מילדים במשק בית עם ייעוץ הורי לקוי.

באופן יחסי, הסיכון המתגבר של התעללות מינית בילדות בחברה שלנו כיום נובע בעיקר מהדרכה ופיקוח הורים לא יעילים. בדרך כלל, התפתחות פסיכולוגית זו גולשת לאורך החיים ללא יעדים מוגדרים, חוש כיוון נמוך מאוד ודימוי עצמי נמוך, כמו גם גישה עבריינית בקרב ילדים רבים עם טיפול הורי מינימלי.

כל בית נוצרי חייב לגדל ילד בדרך המקובלת על אלוהים כדי שכשהילד יגדל, הוא לא יסתלק ממנה. זו אחריות שהורים ביולוגיים רבים לועגים להם. לכן המשמעות היא שילד מרקע הורי כל כך לא אחראי עשוי לצמוח מעל מעילו ולאחר מכן יהפוך למטרד לא רק לקהילה הקרובה אלא לחברה כולה.

אכן, ילד ללא הוראה או ייעוץ הורים נאותים ומתמשכים הוא חסר ערך ועשוי לצמוח לאט או במהירות להתמכרות למריחואנה, ונדליזם ושוד מזוין, כמו גם עוולות חברתיות אחרות. אין פלא מדוע עבריינות ילדים בחברות מתפתחות רבות מואשמת תמיד בחינוך הורי לא יעיל.

לפעמים, אחריות הורית זו ננטשת מסיבה זו או אחרת. יש בשפע מקרים שבהם חלק מהילדים נחשבים ונראים כשבירים מאוד ולכן יש לטפל בהם בזהירות וכתוצאה מכך, למרבה הצער, פינוק יתר. ניסיון של אבות להחדיר משמעת לילדים כאלה זוכה לתגובות שליליות מהאמהות במיוחד כשהן זוכרות ומתחשבות בצירים שעברו במהלך הלידה.

בכנות, אימון ביתי עלוב זה המוענק לילד אינו מבשר טובות בדרך כלל על התפתחותו. זה בתורו עוזר לקדם דקדנס מוסרי, שהוא גלגל שיניים בגלגל ההתפתחות המכני של כל חברה.

גורם סיבתי נוסף לטיפול הורי לקוי בבתים רבים הוא נושא עוזרות הבית. כנראה שטיפול הורים והוראת מוסר מתרכזים כעת אצל עוזרות הבית לרעת הילד הביולוגי. ישנה שלילה מוחלטת של הכשרת הורים בסיסית של הילד מלידה. כדי להיפטר מההשפעה הפסיכולוגית הזו של גידול ילד עני על החברה, כל הורה ביולוגי חייב לטפח את ילדיו כראוי כדי להפוך לאזרחים שימושיים בכך שלא חוסכים בחט לפנק את הילד.Source by Uwemedimo Akpadiaha

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved