הצלחה במוסד חינוכי

/
/
/
17 Views

המציאות הנוכחית

את הרעיון כדי להבין בית ספר מצליח, עלינו להעריך תחילה את הסביבה המולידה סוג זה של תוצאה. הגמישות ללמוד ולהסתגל הם המפתח כאשר אנו מסתכלים לראשונה על האקלים המוצלח של מוסד חינוכי. בתי ספר שלומדים, נכתב על ידי, פיטר סנגה דן בתרחישים, בניית מערכות יחסים ורפלקציה כדי להדגים דרכים לפתח תרבות של הצלחה הן למורה והן לתלמיד.

תחום הפעולה ותחום השינוי המתמשך, שניהם בעלי שלושה משתנים חייבים לזרום יחד בזרם מתמשך של למידה. הוא קובע, "זהו תהליך מתמשך שבו עמדות, ערכים ומיומנות מחזקים זה את זה ללא הרף. הקהילה המקצועית פועלת כמקום שבו רעיונות חדשים ותומכים או שוכנים בו. מורים מפתחים תחושת גאווה, העצמה והעצמה. אינטראקציה בין הקהילה המקצועית למורים היא חיונית בפיתוח תרבות מצליחה.

תחום הפעולה מייצג את "המאמצים המוחשיים שאתה יכול לעשות כדי ליצור תרבות של למידה." שלושת הדרכים הן: רעיונות מנחים – הצהרות מפורשות של העקרונות והערכים שהארגון צריך לעמוד עליהם; ומטרתו וכיוונה. הסדרים ארגוניים – הם האמצעים שבאמצעותם מערכת בית ספר מעמידה משאבים לרשותם, הכוללים: מדיניות, מקום וזמן, משוב ותקשורת. שיטה וכלים – אל תטרחו לנסות להרצות לאנשים לחשיבה חדשה. במקום זאת תן להם כלי שיוביל אותם לדרך חשיבה חדשה.

לתחום של שינוי מתמשך יש שלושה משתנים הכוללים: גישה ואמונות, מיומנויות ויכולות ומודעות וערכים. עם זאת, סנג' קובע, "שלושת הארכיטקטורות הארגוניות חייבות להתאחד כדי לחזק אחת את השנייה וליצור אקלים השואב גישות חדשות, אמונות, מיומנות, יכולות, מודעות וערכים." כפי שהסביר סנגה זה מוביל לשינוי מוחלט בתרבות.

לסיכום מערכת זו מטפחת הן את הצלחת התלמיד והן את הצלחת המורה. עידוד מחשבה חופשית ופיתוח רעיונות חדשים הגורמים למוסד החינוכי לשגשג. סנג' קובע, "ללא הסדרים ארגוניים שמפחיתים את הבידוד ומחברים בין אנשים ומידע, שינויים לא יכולים להשתרש ולהפוך לחלק מהמרקם של מערכת בית הספר".Source by Alon Holliday

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved