הצורך במשחק פנים בהתפתחות הילד

/
/
/
24 Views

אני עדיין מזכיר את תקופת ילדותי שבה היו ימים שהתחזתי לסופר והיו גם ימים בהם התחזתי לשחקן או כעוגן. אני בטוח שכולכם תסכימו איתי שילדות היא הזמן הטוב ביותר שכן היינו יכולים להיות כל מה שנחפוץ. זה היה הזמן שבו כולנו היינו תמימים כל כך, בלי אכפתיות בעולם.

הילדות הורידה אותי לנתיב הזיכרון שבו אני עדיין זוכר את הפעמים שבהן בכל פעם שיצאתי לקניות עם אמא שלי, תמיד התעקשתי עליה לקנות לי סטים למטבח, כך שבערב אוכל לערוך מסיבות תה מפוארות משלי עם אימי. חברים. ואילו אם אני מדבר על בנים סביבי (בדרך כלל בני דודים או חברים) הם תמיד אהבו להציג את גיבור העל האהוב עליהם פשוט על ידי לשים את המגבת על הידיים ולקשור אותה סביב הגב שלהם כשכמייה ולהעמיד פנים שהם מצילים את העולם.

לא ידעתי שתפקיד התפקידים בתקופה ההיא ישחק כל כך חשוב בסיוע לי בבחירת סיכויי הקריירה (כלומר כותב תוכן). כל המחזות המאמינים האלה עזרו לי באמת להכיר את העניין שלי, אני יכול לומר זאת עוד מתקופות הילדות שהייתי נוטה לכתוב, בין אם זה שירה או חיבורים.

אם כן, משחק העמידה משחק עוזר לא רק בעיצוב אישיותו של הפרט, אלא גם מסייע בפיתוח כישורים אחרים עליהם אדון במאמר זה בהמשך.

בלי להתבטא הרבה יותר, בואו נדון בהם אחד אחד.

כישורים חברתיים-רגשיים

בזמן שאתה חושב שהילדה שלך מטומטמת ומתחזה למישהו אחר, זה הזמן שבו הקטן שלך באמת מתנסה בתפקידים חברתיים-רגשיים שונים של החיים. כאשר ילדים משחקים בקבוצה, למשל, בעוד אדם אחד משחק תפקידים כרופא בקבוצה, החברים האחרים בוחרים בתפקידים שונים של מטופל, אחות ואחרים. באמצעות משחק העמדת פנים שיתופי זה הילדים לא רק יתבגרו, אלא גם ישפרו את הביטחון העצמי, המודעות העצמית והשליטה העצמית שלהם. ישנם משחקים אחרים כמו קריקט, כדורסל וכו ', בהם ילדים לומדים שזה בסדר להפסיד ולשמוח אם הקבוצה השנייה מנצחת ולפעמים זה בסדר לתת את התור שלך למישהו. באמצעות משחקים כאלה ילדים קטנים לומדים כיצד להתפשר תוך אינטראקציה חברתית. כמו כן, באמצעות משחקים כאלה, הם משפרים בכוונה או שלא בכוונה את כישוריהם החברתיים-רגשיים ולומדים כיצד להיות אדם אחראי פלוס ללמוד אמפתיה.

כישורי תקשורת

האם אי פעם תפסת את התינוקת שלך משוחחת עם הצעצוע הרך שלהם או מעמידה פנים שהיא בשיחת טלפון עם חבר שלהם? אם כן, אז כנראה שהיית שומע אותם מחקים אותך או משתמשים בביטויים שאתה בוודאי שומע אותו בפעם הראשונה או שחשבת שהם מעולם לא ידעו. לדבר בטלפון או עם חברים כל דורש מיומנות ליצירת תרחישים, יתר על כן כישורים לספר אותם באופן דומה כמו שהם שמעו את זה. בכך הם נוטים לחזור על אותו הדבר שוב ושוב במהלך הקריינות, ובכל פעם שהם מוצאים את עצמם מדברים לא נכון, הם מתקנים את עצמם, מה שעוזר להם לבנות את הדקדוק ואת כישורי הדיבור שלהם.

משחק מאמין הוא זה שמאפשר לילדך להבין את השפה על ידי חקיקת סיפור מחדש, כך הם לומדים את המילים, את הגייתם ומבינים את משמעותם.

כישורים קוגניטיביים

משחק מאמין הוא המשחק היחיד שבו יש הרבה הזדמנויות לילדים לחשוב מחוץ לקופסא ולהרחיב את כישוריהם הקוגניטיביים. בכל פעם שהם מתכננים משחק תפקידים זה דורש הרבה גיחוך מוחי על הבחירה והסיום של התפקיד שהם רוצים להעמיד פנים שהוא משחק באותו יום. משחק תפקידים הוא הזמן שבו ילדים משחזרים סצנות מהעבר שראו בטלוויזיה או שחוו בעבר.

הרשה לי לצטט כאן דוגמא, כילד בכל פעם שהייתי מתכונן למסיבת התה שהייתה אצלי, נהגתי לקשט את השולחן במערכת המטבח מפלסטיק בכל התלהבות. ואז, אחרי שעשיתי את זה הייתי אוחזת דופטה אחת יפה מהארון של אמא שלי ומתעטפת סביבי כמו סארי ואז מבלי ליידע אותה תשתמש בשפתון שלה ותחקה את מעשיה, מילותיה, צחוק עם חברי במסיבת התה של משחק פנים. .

פיתוח כולל

מלבד יתרונות פסיכולוגיים, שפתיים וחברתיים-רגשיים, משחק העמדת פנים עוזר גם בהתפתחות הפיזית של הילדים. כאשר ילדים מנסים לשחק תפקידים כרופא, מהנדס, מתעמל, ספורטאי, רקדן, קצין שרודף אחר הגנבים או מחקה ישיבה על סוס ודהירה על פני השדות, כל הפעילויות הללו כוללות פעילות גופנית, ידיים- תיאום עיניים ומיומנויות אחרות. בזמן שהם עושים את כל זה, ילדים עלולים לצנוח, לגרד את עצמם מעט, אך אל דאגה זה רק יחזק אותם וייתן תחושה של עשה ואל תעשה. יתר על כן, כל ענפי הספורט הללו לא רק ייהנו מהילדים, אלא גם יסייעו בהתפתחות הכוללת מבלי אפילו להבין.

מילה אחרונה

משחק העמדת פנים הוא המשחק היחיד שמחזיק את הקטן סקרן ונותן לו את האומץ להפוך לכל מי שראו מעולם או העמידו פנים שהוא. משחק מאמין תורם לחיזוק הדמיון של הקטנים ומאפשר להם להוציא את הרצונות והפנטזיות הפנימיות ביותר שלהם. מכאן שעוזרים בהתפתחות ילדים ברמות שונות, בין אם זה דמיוני, חברתי-רגשי, קוגניטיבי או שאפשר לומר בהתפתחות הכוללת של הקטנים.Source by Vaaridhi Vairagi

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved