המחבר והמחנך הלטיני מספק כלים להצלחת מכללות וחיים

/
/
/
48 Views

ספרה החדש של ברטה בארזה תחושת השייכות, כפי שמכריזה הכריכה שלו, הוא "אוטוביוגרפיה אתנוגרפית של שוליים". במילים אחרות, זהו סיפור חייה על היותה מהגרת ממקסיקו לארצות הברית. היא הגיעה לארץ כנערה עם משפחתה. היא ידעה מעט באותה תקופה מלבד זה שהיא צריכה לעבוד קשה כדי להתפרנס, ועבדה קשה היא עשתה, בכמה עבודות בשכר מינימום עד שיום אחד הייתה לה התעוררות. היא לא סיימה את התיכון ואף אחד לא התכוון לקדם אותה בלי תעודת בגרות.

ברטה ידעה כעת מה עליה לעשות, אך תעודת בגרות לא הייתה מה שהיא רוצה. היא החליטה לעזוב את עבודתה וללכת למכללת מזרח לוס אנג'לס ולמלא בקשה. לא היה לה מושג מה באמת מחכה לה. היא רק ידעה שהשגת השכלה גבוהה היא הצעד הראשון לשיפור חייה.

לא אכנס לכל פרטי המסע של ברטה כי היא מתארת ​​את כולם בספר. מה שחשוב, עם זאת, הוא שהספר הזה הוא לא רק הביוגרפיה שלה. זה מבט על התהליכים שברתה עברה כדי להשיג השכלה והיא משמשת כמדריך לסטודנטים היום שרוצים לעשות את אותו הדבר. ברטה מפרטת כל מה שתלמיד צריך לדעת כדי לעבור את המכללה, במיוחד סטודנטים לטינים כמוה. היא דנה בכל דבר, החל משימוש במתכנן יום ועד כיצד להגיש בקשה למענקים ומלגות.

ברטה גם יודעת שזה כמעט בלתי אפשרי להצליח לבד. היא יודעת כמה המסע שלה היה קשה, ולכן כתבה את הספר הזה-לעודד את הדורות הבאים שעשויים להיות באותו מצב כמוה לחיות חיים טובים יותר. היא גם מעודדת תלמידים לחפש מודלים לחיקוי ומדריכים שיכולים לעזור להם. יש לה פרק על כוחה של הרשתות. יש לה גם פרק על תוכנית Puente שהצטרפה אליה-ארגון לסטודנטים לטינים-שאפשר לה להיפגש ולהצטיין עם סטודנטים אחרים כמוה. תכנית הלימודים של תוכנית זו הובילה אותה גם לגלות ספרות צ'יקאנו, שבה מצאה סיפורים של אנשים שאפשר היה להתייחס אליהם שעודדו אותה להצליח ולהפוך את העולם למקום טוב יותר לעצמה ולתלמידים נאבקים אחרים.

תחושת השייכות נקראת כראוי כיוון שהיא גם בוחנת כיצד אנו יכולים למצוא את מקומנו בעולם הזה. הוא מלמד אותנו לרדוף אחר גורלנו ולא לוותר עד שהגשמנו את חלומותינו. במהלך מסעה, ברטה עברה מעבודה במסעדת מזון מהיר אפילו בלי תעודה תיכונית ובקושי דיברה אנגלית לסיום לימודי הקולג ', קיבלה עבודה במכללה קהילתית ואפילו קיבלה תואר שלישי. כיום, ברטה היא התגלמות החלום האמריקאי, והוכחה חיה לכך שכל אחד יכול להצליח אם ישקיע בכך את דעתו ויעבוד קשה.

מעבר לכל העצות הנפלאות של הספר הזה לגבי המיומנויות שתצטרכו במכללה, איך לנהל את הזמן שלכם, איך לנצל את המשאבים השונים שהאוניברסיטאות מציעות, ומדריך כולל להשכלה במכללה, בבסיסה תחושה עמוקה ש הכוח הפנימי ימשוך אותך. ברטה היא התגלמות של אומץ לב מול מצוקות. ולמרות כל העבודה הקשה שלה, היא נשארת ענווה ומודה על ההצלחה שהשיגה כיוון שהיא לא יודעת שאף אחד מזה לא היה אפשרי אם אחרים לא היו נותנים לה יד עוזרת.

הכרת התודה הזו מוצגת היום בתפקידה כפרופסור ויועצת לסטודנטים בקולג' קהילתי בקליפורניה, שם היא עוזרת להם לנווט את האיזון בין עבודה/בית ספר/חיים כדי שגם הם יוכלו להצליח. מעבר לכך, ברטה אוהבת גם לטייל ולחוות תרבויות חדשות. וטיולים שיש לה בכל מקום ממוסקבה לברצלונה לדובאי ועד זימבבואה. מסעותיה לימדו אותה כי ברמות הבסיסיות ביותר, כולנו בני אדם וכולנו רוצים את אותם הדברים. היא מאמצת חוויות תרבותיות עמוקות ועשירות ומחזירה אותם לחלוק עם תלמידיה כדי שגם הם יוכלו להפוך לאזרחי עולם. היא גם מושיטה יד מסייעת לנזקקים ברחבי העולם. בזימבבואה היא נסעה עם קבוצה מיסיונרית שאימצה בית ספר. בניגריה, היא השתתפה בפתיחה החגיגית של בית ספר ותרמה ספרים לתלמידים.

ברטה בארזה היא אחת הגיבורות הבלתי מעורערות שלנו. זה לא ירחיק לכת לקרוא לה הלטינה אופרה ווינפרי על הטוב שעשתה ועל מסר התקווה וההצלחה שהפיצה לאינספור סטודנטים. תחושת ההשתייכות הוא הספר המושלם להעניק לכל תלמיד שמתמודד במהלך התיכון או במכללה או שפשוט זקוק לחיזוק ההערכה העצמית. הייתי ממליץ במיוחד לתת לו מתנת סיום בתיכון.Source by Tyler Tichelaar

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved