היתרונות של אכילה בריאה לילדים

/
/
/
15 Views

הגדילה וההתפתחות של ילדים תלויים מאוד במזון שהם ניזונים מהם, והיתרונות של אכילה בריאה לילדים מפורטים במאמר זה כדי להתריע בפני ההורים על הסכנות שבזניחת היבט זה של התפתחות הילד. ארוחות מאוזנות ומזינות הן הכרחי עבור כל ילד שגדל מכיוון שהיתרונות מתעלים לבגרות. תזונה לקויה מובילה להשמנה ולשלל בעיות רפואיות ופסיכולוגיות לילד.

לאלו מאיתנו שלא מודעים לכך יש פירמידת מדריך טובה, שיכולה לעזור לנו להבין טוב יותר את קבוצות המזון השונות. כל האוכל שלנו מחולק לדגנים, ירקות, פירות, מוצרי חלב ובשרים, שעועית, עופות, דגים ואגוזים. ילדכם מקבל תזונה מאוזנת כאשר כל קבוצות המזון מכוסות. ישנן קבוצות שבהן הצריכה צריכה להיות פחותה מהאחרות, כגון שמנים ובשרים.

היתרונות של אכילה בריאה לילדים לא יורגשו אם תעקבו באופן עיוור אחר קבוצות המזון. לדוגמה, תפוח במצבו הטבעי יעשה יותר לרווחת ילדכם ולבריאותו הכללית מאשר עוגת תפוחים עם סוכר.

כדי שילדים יפתחו הרגלי אכילה בריאים, ההורים יצטרכו להוות דוגמה. תמיד מומלץ להתחיל לילד לאכול כבר מגיל קטן מאוד, כי זה הופך להרגל. לעולם אל תכניס ילד לדיאטה מגבילה ללא אישור ופיקוח של רופא ילדים. ילדים הסובלים מעודף משקל עוברים טראומה לא מעטה כתוצאה מגודלם וכל זה יכול להמנע אם ההורים לוקחים על עצמם את האחריות להבטיח שהילדים יאכלו את הסוגים הנכונים של מזונות בריאים שהם צריכים.

להלן כמה רעיונות כיצד להפיק את היתרונות של אכילה בריאה לילדים:

o אתה יכול להנחות את הבחירות של המשפחה שלך על ידי ביצוע קניות נכון; לעולם אל תכתיב זה לא ילך טוב. ודאו שבביתכם יש שפע של מאכלים בריאים כמו פירות וירקות, יוגורטים ומטבלים שתוכלו להפוך לארוחות בריאות וחטיפים למשפחה. אל תצטיידו בפריכיות ובג'אנק פוד אחר, לא משנה כמה האריזה אטרקטיבית וכמה קלה היא הופכת את הקניות, פשוט להעמיס את העגלה עם צרור של מאכלים ארוזים מראש לילדים.

o הפוך את שעות הארוחה לעניין משפחתי עם הרבה דיבורים שמחים והחלפת רעיונות. זה יעזור לילדים לאכול לאט יותר. זלילה של אוכל לא תעזור לילד להבדיל בין בטן מלאה ומלאה מדי. כשיש כיף וצחוק ליד השולחן תמצאו את הילדים שלכם רוצים להישאר במקום ולקחת את הארוחה בקצב איטי.

o קח את ילדיך איתך כשאתה הולך לקניות וכאשר אתה מכין ארוחות ככל האפשר. קח את הזמן כדי ללמוד על ההעדפות שלהם ולהשתמש בהזדמנויות כדי ללמד אותם על חשיבות התזונה ועל היתרונות של אכילה בריאה לילדים.

o זה לא סוד שילדים נהנים לנשנש בין הארוחות והרבה חלב ופירות דלי שומן צריכים להיות האלטרנטיבות הבריאות. נסו להימנע מאכילת יתר בכל מחיר. זכרו תמיד שמה שאין לכם בבית הילדים שלכם לא יכולים לאכול – אז זרקו את הג'אנק פוד!

פעילות גופנית והיות פעיל הולכים יד ביד עם אכילה נכונה אז השתמש במאמר זה כדי להבין טוב יותר את היתרונות של אכילה בריאה לילדים.Source by Aldric Chang

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved