ההצלחה האקדמית מתחילה בבית

/
/
/
55 Views

כמה פעמים האשמנו את מערכת החינוך בכך שהיא לא מספקת חינוך איכותי לילדים שלנו? לעתים קרובות אנו מוצאים משהו שלילי במערכת החינוך להתלונן עליו בכל הנוגע לחינוך ילדינו. אנו מתלוננים על כך שמורים לא מאתגרים את הילדים מספיק, בית הספר משתמש בספרים ישנים כדי לחנך את ילדינו, ילדינו מבקיעים ציונים נמוכים במבחנים סטנדרטיים, החומר הנלמד אינו רלוונטי, ילדינו זקוקים ליותר תשומת לב אישית, בית הספר צריך מורים ומנהלים טובים יותר, בכיתה יש יותר מדי תלמידים כך שילדינו לא יכולים ללמוד, או שילדינו מחלקים יותר מדי בבוקר-הרשימה נמשכת. בואו נעצור רגע ונשאל האם המורה או בית הספר אשמים לחלוטין בכך שילדינו לא קיבלו חינוך טוב.

אנו חיים בחברה שנוטה להאשים מישהו אחר בבעיות העומדות בפנינו בחברה. כן, על בתי הספר והמורים שלנו יש אחריות לספק חינוך טוב לילדים שלנו. אבל בואו נסתכל על כמה עובדות על מי מבלה הכי הרבה זמן עם הילדים שלנו ומיהו המורה הראשון של ילדינו. כאשר ילדים נולדים, על ההורים מוטלת האחריות לבנות את הבסיס החינוכי שלהם. במילים אחרות, ההורים הם המורה הראשון של ילדיהם, החל מהיום בו הילד נולד או אפילו כשהילד עדיין בבטן האם.

חלק מההורים מצפים לספק יסוד חינוכי חזק לילדיהם מהיום הראשון. הורים אלה קוראים לילדיהם מגיל צעיר ועוד לפני שהילד נולד. הורים אלה מספקים כמה שיותר הזדמנויות חינוכיות לילדיהם הרבה לפני שילדיהם מתחילים בגן, ותהליך זה אינו מפסיק כאשר הילדים מתחילים ללמוד. הורים אלה מעורבים בחינוך ילדיהם לאורך כל המסע האקדמי שלהם. מחקרים אומרים לנו שלילדים אלה יש בדרך כלל חוויה חינוכית חיובית, כשההצלחה האקדמית כמעט מובטחת.

עם זאת, בדיוק כפי שהורים רבים-ואולי יותר-אינם משקיעים זמן רב בהכנת ילדיהם לקראת המסע החינוכי העתידי שלהם. ישנן סיבות רבות לכך שזה יכול לקרות להורים, כמו עבודות עסוקות, חוסר מספיק שעות ביום והאמונה של ההורים כי בית הספר צריך לבצע את כל החינוך. תהיה הסיבה אשר תהיה, ילדים אלה מרמים בגלל חוסר הזמן של הוריהם להכנה ותמיכה. הורים אלה אינם מבינים שילדים מבלים את חמש השנים הראשונות לחייהם בבית, שזו אחת הפעמים החשובות ביותר להתחיל לפתח את הבסיס החינוכי של ילדיהם. אם לא נעשה דבר במהלך אותן שנים, הילדים מפגרים בהתפתחותם החינוכית, וכאשר הם מתחילים ללמוד, הם כבר מפגרים מאחיהם. כתוצאה מכך, המורים חייבים לעבוד קשה יותר מכיוון שילדים אלה דורשים יותר תשומת לב אישית, מה שלוקח זמן מתלמידים שהוריהם הכינו אותם לגן.

כאשר תלמידים מתחילים את הגן מאחורי בני גילם, הם נתונים לפתח בעיות התנהגותיות או חברתיות כיוון שהם עומדים מאחורי ילדים בני אותו גיל. זוהי בעיה מרכזית עבור המורים, בתי הספר ומערכת החינוך שלנו כולה. ככל שתלמידים מתחילים מאחור, יש צורך במשאבים נוספים כדי להעלות אותם לרמת הציון שלהם. העלאת התלמידים לרמת הציון המתאימה שלהם היא קשה מאוד ועלולה להימשך מספר שנים. מי אשם בבעיה הזו?

במקום להאשים מישהו, אני מאמין שאנחנו כחברה צריכים לנסות לעשות משהו בנוגע למצב הזה. למרות שאיננו יכולים לדרוש מכל ההורים להיות מעורבים יותר בחינוך ילדיהם, אולי נוכל להתחיל להרכיב כמה קווים מנחים לגבי מה שהורים מצליחים עושים עם ילדיהם ולספק סדנאות להורים בכל רחבי הארץ כדי להבטיח שהם מבינים את החשיבות. לספק יסוד חינוכי לילדיהם. אני מאמין שהורים היו מצליחים יותר אם היו יודעים טוב יותר. החברה שלנו צריכה לתת לה עדיפות להבטיח שההורים יהיו מודעים לחשיבות מעורבות ההורים בהצלחת ילדיהם. העברת המידע לידי הורינו ומתן התמיכה הדרושה להצלחתם יכולה לשפר את כל מערכת החינוך שלנו. הזמן להתחיל הוא עכשיו.Source by Ronnie Phillips

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved