האם כהורה עליך לעודד את ילדך לשחק ספורט מסוכן?

/
/
/
55 Views

האם עליך לדרבן את ילדך לעסוק בענפי ספורט מסוכנים במטרה להפוך לספורטאי מקצועי ולהרוויח סירה של כסף? דה לה שאנסון או שזה תלוי בילד, בהורה, בכישרון, במניע ובהזדמנות. התשובה היא "לא" מהדהד, אם תשאלו את ההורה לארבעה. אסביר יותר מהרציונאלי שלי מאוחר יותר. בתור התחלה, אזהרה: לספורט, כמו לעסקים אחרים, יש כרס תת-ניצול שמעטים רואים או רוצים לראות. להיות יוזם זהיר כיוון שייעוץ הניתן לאחר פציעה שווה לתרופה לאחר המוות.

יש מיומנויות פונקציונאליות שאפשר לרכוש ממשחקים שונים: עבודת צוות, התמדה, נחישות, מנצח והרגלים עמידים. כמו כן, ספורט יכול להועיל לבריאות הכללית של האדם.

השמנה היא בעיה בריאותית חובקת עולם עם השלכות ידועות. חלק מההשלכות הללו הן לחץ דם גבוה, סוכרת מסוג II, מחלות לב, דום נשימה בשינה, מחלות מפרקים, סוגי סרטן שונים, עד כמה. אבל אל תספרו את זה להרבה ניגרים (בפרט ואפריקאים בכלל) שמאמינים שלהיות שמן זה דבר מפואר, סמל סטטוס, עדות לחיים טובים ועושר. עיסוק בפעילות גופנית לאורך חייו הם הרגלים ראויים המקדמים הן את כמותם והן את איכות החיים, לפי מומחי בריאות.

עם זאת, יש פער עצום בין משחק ספורט בילוי לבין משחקים מקצועיים. אף ספורט אינו נטול סיכונים אך חלקם מסוכנים יותר מאחרים. עלויות הכניסה למועדון הספורטאים המקצועי יכולות להיות גבוהות מדי; בכנות, אולי זה לא שווה את זה.

בשנות העשרים לחיי אהבתי לצפות באגרוף. קרב שוגר ריי ותומאס "היטמן" הרנזס II עולים בראש. מרווין האגלר, לארי הולמס, מייקל ספינקס, מייק טייסון, בואו השני של ג'ורג 'פורמן היו האהובים עלי. ראיתי את הקרבות האלה בכל הזדמנות שקיבלתי. באירוע אחד של Pay-View בשנת 1987 באוקלנד, קליפורניה, אני יושב במקרה ליד מתאגרף לשעבר. כשיצאנו מהמקום לאחר הקרב המרגש, הוא הצהיר הצהרות שנתקעו במוחי כשצופה העריך את המיליונים שהלוחמים הרוויחו. לדבריו, "הלוחמים האלה ישלמו ביוקר על שארית חייהם על הלהיטים שהם ספגו היום". הוא המשיך ואמר, "כל המיליונים שהם הרוויחו היום לא יספיקו כדי לרפא את תקופת החיים של הכאב והסבל".

במבט לאחור, אמירותיו היו נבואות למדי כיוון שלא היה ידוע אז על ההשפעות של זעזוע מוח, מכות בראש, תרופות לשיפור הביצועים, מחלת פרקינסון, אובדן זיכרון ובעיות דיבור קלושות. חלק מענפי הספורט שאנו שולחים את ילדינו לשחק היום הם מסוכנים לא פחות, אל תתנו להייפ, כסף, תהילה והתקדמות רפואית להטעות אותנו. זכור כי בקר הגיע מפרה או כפי שאומרים האיגבוסים, "סויה אהו סי נאהו נאמה"!

כשראינו את הכסף והתהילה הענפים בענפי ספורט אלה, זה היה רק ​​עניין של זמן עד שהורים ניגרים ו/או ילדינו עצמם יתחילו לעסוק בחסרונות של ענפי ספורט אלה. חלקם ירצו לקצור את היתרונות הברורים מבלי לראות את המלכודות הסמויות. הורים וילדים אלה צריכים לדבוק בציטוט זה של איינשטיין: "למד את חוקי המשחק [first]. ואז אתה חייב לשחק אותו טוב יותר [on and off the court] מאשר כל אחד אחר".

אני חייב להקדיש פסקה ולחלוק כבוד לגיבורי אתלטיות ניגרים ובעולם מעשים. דיק טייגר, כריסטיאן אוקויה, האקים אולג'ואן ושחקנים מקצועיים בהווה הראו דוגמאות זוהרות על הבמה ומחוצה לה. הם נשארים מגדלור לכל דבר נהדר בניגריה ובניגרים. מתי בפעם האחרונה שמעתם משהו שלילי על הגיבורים האלה? באמצעות מעשיהם, הם ממשיכים ללכלך את דמותה של מולדתנו, אף שפוליטיקאים מושחתים וארצות הברית נוטים להכתים את תדמיתה הגלובלית. כמו ניגרים אסירי תודה בכל מקום, אני מצדיע לגיבורים ירוקי עד אלה.

האם הסיבות הללו מספיק משכנעות בכדי לתת לילדך לעסוק בספורט מסוכן?

אני מקווה שהורים ניגרים בבית ובמיוחד בחו"ל לא דוחפים את ילדיהם לעסוק בעניינים אלה כדי להרוויח כסף. לעתים קרובות, אנו אנשים עם נטיות מקיפות להרוויח כסף בכל מחיר. חלקם עשויים לרצות להפיג מיתוס שם ולבסוף לחשוף את עצמם ואת ילדיהם לסכנות נסתרות. לדברי ספורטאי אחד, "אנשים ספקנים לגבי שחקנים ניגרים; הם רכים, לא קשוחים מספיק ומשכילים מדי". זו אמירה טעונה! ניסיון "להוכיח שלילי" עשוי לעלות ביוקר. אתה אולי זוכר את כוכב הכדורסל של לויולה מרימאונט אריק "האנק" גאטרס שמת במגרש בשנת 1990 במהלך משחק בטלוויזיה. הצעיר שלהם סבל ממצב לב ידוע אך הוא המשיך לשחק בלי לקחת את התרופות שלו שהיו לו מנומנמות מכדי לבצע את רמת הכוכבים שלו.

לכל ענפי הספורט יש סיכונים מובנים. כמו שהאיטלקים אומרים, "ogni rosa ha le sue spine" או "לכל ורד יש קוצים שלו". אני אוהב לרכב על אופניים. הרבה רוכבי אופניים נפצעים ואף נהרגים בזמן רכיבה על אופניים. רק לפני 3 שבועות כאן באוסטין, טקסס, נהג רוכב אופניים שדחף את אופניו הנכים על ידי נהג לא קשוב שנמצא פחות מ -10 קילומטרים ממקום מגורי. האם אתה יודע ששחקני הכדורגל של בנות סובלים ממספר הזעזועים השני בגודלו, אחרי שחקני כדורגל אמריקאים? לך תמצא את זה.

עם זאת, כמה ענפי ספורט הם כמו סיגריות: הם מסוכנים כאשר משחקים אותם כפי שנקבע. חלק מהפציעות מצטברות מגיל צעיר מאוד (חטיבות יסודי וחטיבות ביניים) והתופעות הרעות אינן מורגשות במלואן עד לאחר סיום ימי המשחק.

הסיכויים להגיע למקצוענים הם אינסופיים למדי. כפי שחבר ששיחק בענפי הספורט האלה אומר לי באופן מקצועי, "אנשים רואים רק את המעטים מאוד שקפצו בהצלחה לצד השני של הרכס. אבל הביטו למטה בתהום כדי לראות את ההמון שלא הצליח". המעטים שמגיעים למקצוענים חיים בסופו של דבר חיים כואבים לאחר שהפציעות שלהם מתחילות להתבטא וכאשר הטבות הביטוחיות שלהן אינן עוד. הם מבזבזים במהירות את הרווחים שלהם בגלל יכולות ניהול פיננסיות ירודות. בדיוק כמו שיותר מדי ניגרים מסרבים לתכנן את הפרישה, הספורטאים האלה חושבים שתמיד יהיה להם כסף. אלה שעוזרים לך לבזבז את המשאבים שלך לא יהיו שם בשבילך כשתזדקק להם. שמירה על ערות, אם זה, יכולה לקבור רק אחד לאחר שמת, זה לא יקיים את החיים.

אני לא דוגל בך או בילדיך להימנע מספורט חובבני או מקצועי. אני גם לא מייחד ספורט אחד. כמו שאמרתי, לכל ורד יש קוצים; שום ספורט אינו נטול סיכונים. מה שאני ממליץ הוא שתערוך מחקר משלך לפני שתחשוף את משפחתך לספורט כלשהו. אם בכל זאת אתה עדיין מרגיש שהספורט מיועד לילד שלך ויש לו את האמצעים להפוך למנצחת של אחד למיליון, לכי על זה. אני מאחל למשפחתך טוב. אנא היזהר מכל מה שנוצץ עשוי להיות פליז, לא זהב.

שאל את עצמך את השאלות הבאות:

מדוע מעט מאוד צאצאים של שחקני מקצוע הולכים בעקבות הוריהם? האם הגנים שדחפו את הוריהם לכוכב פתאום "החמיצו את הכביש"?

מדוע בעלי קבוצות, מאמנים, רופאי צוות אינם משתמשים בכוחם העצום כדי לשחק את ילדיהם בענפי ספורט רווחיים בעליל? עסקים אחרים, כולל מטיפים, מאמנים את ילדיהם במפעל המשפחתי, מדוע לא כשחקני ספורט מסוכנים? האם זה יכול להיות בגלל שהם האמת או, אם לספר על בן פרנקלין, החברה כותבת פגיעות באבק והטבות בשיש?

האם ספורט הוא הדרך היחידה להרוויח מלגות אוניברסיטאיות? מלגות אקדמיות טובות יותר מרוב מלגות הספורט. לשעבר מסיים יותר סטודנטים מהאחרון. קריאה לא תיתן לך את הפציעות הנ"ל.

אם אינך מכיר שחקנים מקצוענים לשעבר בספורט שילד שלך עשוי להתעניין בו, חפש בגוגל או בפייסבוק כדי למצוא אחד לדבר איתו. קל יחסית למצוא אותם ואתה מוצא אותם מוכנים לסייע לך. הקשיב בראש פתוח למה שאומרים לך; אל תתייחסו למשוב שלהם כהערות מרירות של שחקנים לשעבר. זה מה שעשיתי לפני שנים לפני שילדי היו בגילאים לשחק ספורט אמריקאי פופולרי. כצעד יזום, התחלתי להרתיע את בני מלשחק כדורגל. הייתי המום כשחניך התיכון סיפר לי שהתבקש להתנסות בצוות בית הספר שלו.

אשתי וילדינו שמחו לראשונה על החדשות. נכנסתי להילוך גבוה כדי להוציא אותו מלשחק כדורגל. כשסירב לסגת, בירכתי אותו אך אמרתי לו שלא אלך לאף אחד מהמשחקים. הם אמרו שהוא טוב בזה. הוא שכנע את אמו ללכת לאחד המשחקים. אני חייב להזריק כאן שהיא בתחום הרפואי. לאחר שראתה את המשחק בשידור חי ושמעה את קולות המלחמה … אני מתכוון לפגיעות על המגרש באותו יום, היא חזרה הביתה כדי להצטרף אליי כדי להניא את הבן שלנו מהמשחק הזה. קולות הלהיטים לא היו כמו כל דבר שהיא שומעת ממשחקי כדורגל בטלוויזיה. התגובה שלי הייתה אם היא חושבת ששחקני חטיבת הביניים חבטים חזק, היא יכולה לדמיין כמה קשה יותר תלמידי התיכון ושחקני הקולג 'לא לדבר על שחקנים מקצועיים. לא יכולתי לסבול לראות את הילד שלי משחק כדורגל, פשוט לא יכול. תקראו לי עוף!

אחרי אותה שנה ראשונה בכדורגל, הבן שלנו הודיע ​​לשמחתנו שהוא מוותר על הספורט. שאלתי מדוע, הוא אמר שאף אחד מחבריו לא היה בשיעורי ההשמה המתקדמים שלו, למעשה, רובם לא הצליחו בלימודים, בין היתר בגלל החמצת שיעורים עקב פציעות ו/או הסחות דעת בספורט. זה המצב באפריקה ובמקומות אחרים. חלקם מצטיינים הן בתחום הספורט והן באקדמיה.

תודה לאל שבני לא נפגע והציונים שלו נותרו גבוהים. הוא דיבר על פציעות קשות של כדורגלנים אחרים שנגרמו להם, כיצד הם עודדו לאכול ולהרים משקל יותר כדי להיות גדולים יותר, חזקים יותר ופגעו חזק יותר ורצו מהר יותר. הוא דיבר על שימוש בציוד ברמה נמוכה ועל הדחיפה לשחק למלגות במכללה ולסיכויים מקצועיים. אקדמאים לא היו בראש סדר העדיפויות, תרגול ומשחקי משחק היו! לבסוף, הוא אמר שהוא גילה שאנחנו רוצים את הטוב ביותר עבורו גם עכשיו וגם בטווח הארוך. הוא הבין שעשינו זאת באהבה ובשביל. ואנחנו יכולים לחיות עם זה!Source by Chuks UC Ukaoma

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved