האם אייקידו היא אומנות לחימה טובה לילדים?

/
/
/
23 Views

מבוגרים עשויים לתרגל אייקידו להפחתת מתח, הרפיה, הגנה עצמית, יתרונותיו הרבים של כלי הדם הקרדיו-וסקולריים, או שורה של סיבות אחרות. אבל אלו מושגים שרוב הילדים אפילו לא חושבים עליהם או לא אכפת להם מהם. אז למה אייקידו הוא רעיון טוב לילדים? מה זה יכול לתרום לחייהם ושלכם? (בהנחה שאתה הורה)

להלן 10 מהסיבות לנסות אייקידו אם בנך או בתך גילו עניין כלשהו בפעילות גופנית ובמיוחד באימוני אומנויות לחימה או אם ילדך הראה סימנים של הפרעת קשב או ADHD.

1) אייקידו היא אומנות לחימה "לא תוקפנית". מה זה אומר? בעיקרון שהעקרונות העיקריים של אייקידו אינם מעודדים הגנה עצמית בכל מחיר. באופן כללי, שיעורי אייקידו לא נלמדים מתוך חשיבה של בעיטה ואגרוף בדרך החוצה מהקונפליקט. בעצם, אתה לא באמת מתחיל קרב עם אייקידו – אבל אתה בהחלט יכול לסיים אחד. אייקידו לא מעודד ילדים לחקות את הפאוור ריינג'רס או צבי הנינג'ה החובטים ובועטים בחברים, אחים, כלבים וחתולים שלהם. טכניקת האייקידו מתחילה כאשר מישהו אחר "שובר את החוקים", כלומר תוקף. חשוב מכך, אייקידו מלמד ילדים כי לחימה היא המוצא האחרון להתמודדות עם קונפליקטים.

2) אייקידו מדגיש להישאר רגוע, נינוח מאוזן. כמובן, ילדים לא יכולים, ולא צריכים, להיות רגועים כל הזמן. אבל אייקידו מלמד אותם שיש להם ברירה. אם הם צריכים לשבת בשקט בבית הספר או להתרכז בשיעורי בית או להתמקד במהלך ספורט, אייקידו מלמד אותם את היסודות של "ללכת פנימה" ונותן להם כלים לעזור כשיש צורך להיות רגוע. זה שונה לגמרי משמירה על הרגשות שלהם. להיפך, רוגע באייקידו מרגיש טוב ולמעשה לימוד האייקידו הוא לימוד תקשורת.

3) אייקידו מלמד ילדים הגנה עצמית "מעשית". שמתי מרכאות סביב "מעשי" כדי לציין שמעשי לילד שונה לחלוטין ממעשי למבוגר. אומנויות בולטות כמו קראטה וטאה קוון דו, למרות שהן טובות מאוד לבריאות ולרווחה, נותנות לילדים כלי עיקרי אחד להתמודדות עם קונפליקט: תוקפנות. אם ילדכם ידע רק כיצד לבעוט ולחבוט בדרכו מתוך קונפליקט הוא יתקשה מאוד להתמודד עם ה"התקפות" הנפוצות יותר שהחיים מתמודדים עם: מתח, בריונות, התעללות מילולית ואכזבה. אתה מבין, אם ההתקפות האמיתיות בחיים לא נראים או מתנהגים כמו התוקף בדוג'ו או בדוג'אנג, לילד שלך לא יהיו הכלים המתאימים לזהות ואז להתמודד בצורה היעילה ביותר עם המצב.

4) אייקידו נותן לילדים השקפת עולם חיובית. זה מלמד שכדי ליצור משהו כדאי צריך להיות לך מטרות, תמונה ברורה של התוצאה המיועדת ואז להתאמן, להתאמן, להתאמן. אייקידו מלמד את חוק ההדדיות או, מה שמסתובב מסתובב. אם אתה מתחיל בצרות, הפסדת. אבל אם המוח שלך נכון, רגוע וחיובי, אתה יכול לעשות משהו טוב מכל מה שהחיים נותנים לך. למעשה, אימוני אייקידו לילדים מלמדים שאחריות כל אחד לחפש באופן פעיל דרכים לעשות משהו טוב מכל מצב.

5) אייקידו מלמד ליהנות מכל חוויה בחיים. לילדים קשה מספיק עם שיעורי בית מוגברים, לחץ חברתי, סטנדרטים תובעניים וסכנות מוגברות מסביב. גישה רצינית לחיים לא תמיד מרגישה טוב ולרוב היא לא מניבה את התוצאות הטובות ביותר האפשריות. אייקידו עובד הכי טוב כשאתה נרגע ומרגיש קל ויש מוצא לילד שלך "להרפות" ולהיות ילד תוך לימוד כישורי חיים יקרי ערך יכולה להיות חוויה אדירה לבניית אופי.

6) אייקידו עוזר לילדים בבית הספר ובבית הספר. על ידי הכשרה ב ילדי אייקידו לפתח נפש רגועה, צלולה ומאוזנת. כתוצאה מכך, הם סופגים ידע קל יותר ויכולים לחשוב ולהתמקד בבהירות רבה יותר. אייקידו שמה דגש על פיתוח מלוא הפוטנציאל האנושי ומכיוון שילדים מבלים את עיקר שנותיהם המעצבות בבית הספר, זהו אחד המקומות החשובים ביותר למימוש הפוטנציאל הזה.

7) אייקידו לילדים עוזר בספורט. שיעורי אייקידו מתמקדים בדיוק בדברים שכמעט כל ספורט דורש: סיבולת, כוח ומיומנות ספציפיים לספורט, הרפיה, מוח ממוקד, נשימה נכונה, ריכוז ויכולת לדמיין את התוצאה. למרבה הצער, רוב ספורט הנוער רק מדגיש את ההיבט הספורט הצר של כל משחק שמשחקים בו. בעוד שרוב האתלטיקה לנוער מעודדת הנאה ועבודה בצוות, מעט מאוד מאמנים חובבים (בדרך כלל אבות ואמהות) בעלי הכשרה חינוכית מתאימה ללמד ילדים את היסודות האחרים, החשובים יותר, שהוזכרו לעיל. כמעט כל הורי בני הנוער שמתאמנים מדי שבוע במתקן גרנד רפידס/טויודה סנטר מציינים בשלב מסוים על התמורות המדהימות שמתרחשות לאורך זמן בניהם ובנותיהם, שהם מייחסים ישירות לתוכנית אייקידו לילדים.

8. אייקידו מיועד לכולם. אייקידו אינו דורש כישרון או מיומנות אתלטית ספציפית. למעשה, כושר אתלטי יכול לפעמים להוות מכשול להבנה וביצוע של טכניקות אייקידו. המפתח להתקדמות באייקידו הוא פשוט מרגיע, תנועה ללא מאמץ, עזרה לזולת וטיפוח תודעה חיובית. האם יש מסר טוב יותר לילדים?

9) אייקידו עובד עבור אנשים מכל הצורות והגדלים. מכיוון שאייקידו אינו מסתמך על גודל, חוזק, מהירות, משקל או טווח הגעה, ניתן ליישם אותו ביעילות על ידי ילדים על מבוגרים. למעשה, זה יכול להיות די מפתיע כמה כוח הילדים שלכם יכולים לגייס כאשר זורקים מבוגרים! כמה ממתרגלי האייקידו היעילים והחזקים ביותר היו האנשים הקלים ביותר. אייקידו מנצל הבנה של עקרונות אוניברסליים בסיסיים ומדגיש אי-התמודדות של כוח. אייקידו מלמד שתמיד יהיה מישהו גדול יותר, מהיר וחזק יותר, ולא כל "התקפה" תבוא בצורה של אדם רע. אייקידו לילדים מעניק להם ארגז כלים גדול של מיומנויות להסתמך עליהם במגוון מצבים למשך שארית חייהם

10) שיעור אייקידו לילדים הוא פעילות גופנית טובה! פשוט ופשוט, אנחנו מעייפים אותם! ילדים שיש להם ADD ו-ADHD מראים תוצאות מפתיעות כשהם יוצאים משיעור אייקידו עייפים.Source by Blaine Feyen

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved