דמיון לאמהות עובדות – מחקר חדש חושף השפעה חיובית על התפתחות הילד

/
/
/
58 Views

חוקרים מאוניברסיטת קולומביה בארה"ב אישרו מה רַצִיוֹנָלִי אמהות ואבות כבר ידעו: היחסים שאנו מפתחים עם ילדינו ואושר התא המשפחתי הם החשובים ביותר.

המחקר כלל 1,000 ילדים החל מגיל לידה ועד גיל 7, ונחשב למספר גורמים שונים: אוצר מילים, קריאה, מבחנים אקדמיים וכן מאפיינים משפחתיים. מורים והורים גם דירגו את התנהגות הילדים.

ג'יין ולדפוגל, מחברת המחקר, הגיבה על ההשלכות של אם חזרה למקום העבודה, "במציאות הרבה דברים אחרים משתנים ברגע שהיא יוצאת לעבודה, כולל איכות הטיפול בילדים, בריאות הנפש של האם, והקשרים עם המשפחה וההכנסה של משק הבית. בדקנו את כל אלה ". בעוד שהמחקר אכן מצא שחלק מהתינוקות שגדלו על ידי אמהות עובדות במשרה מלאה קיבלו מעט נמוך יותר במבחנים קוגניטיביים, ההשפעות החיוביות של אמהות עובדות קיזזו את השליליות.

התוצאה של מחקר זה עומדת בניגוד חד למחקרים קודמים, כלומר מחקר של יוניסף ב -2008, שהגיע למסקנה כי אמהות שחזרו לעבודה לפני יום ההולדת הראשון של ילדם "הימרו" בהתפתחות ילדם. מסקנה דומה הגיעה ממחקר קודם של המכון למחקר חברתי וכלכלי באוניברסיטת אסקס בבריטניה

הבלוג שלי, נשים קריירה הופכות לאמהות רעות, הדגיש מספר השפעות חיוביות שיש לאמהות העובדות על ילדיהן, אשר אוששו גם על ידי מחקר עדכני זה. מה שהכי מעניין במחקר האחרון זה ההכרה בכך שגם ילדים מושפעים מהדינמיקה המשפחתית – כלומר משפחה מאושרת גורמת לילד שמח. הבה נבחן כמה מההשפעות החיוביות האחרות של נשים הממשיכות בקריירה שלהן לאחר הלידה.

הטבת אבות

אבות יכולים להרוויח מכך שאמהות עובדות מכיוון שהן מרגישות פחות לחץ במתן ביטחון כלכלי למשפחה. אולי זה נותן להם את הגמישות לבצע בחירות קריירה שונות. הם גם מסוגלים לשפר את איזון העבודה בין החיים לחיים מכיוון שהם מעורבים יותר עם הילדים על מנת לתמוך בקריירה של האם. מרכז העבודה והמשפחה של קולג 'בוסטון דיווח כי אבות היום משווים בין אבא טוב לבין' להיות שם 'ולבלות עם הילדים שלהם, במקום להיות רק המפרנס.

יתרונות שותפות אם-אבא

שיתוף האחריות לביטחון כלכלי וכן לרווחת המשפחה מביא לכך שאמהות ואבות מעריכים את תפקיד המפרנס וההורה. אף אחד מהתפקידים אינו קל במיוחד, אך הבנה ממקור ראשון במה מדובר גורמת לכל אחד מבני הזוג להעריך את תרומתו של האחר.

אלמלא הייתה לי קריירה, לא יכולתי להבין מדוע החצי השני שלי צריך לעבוד שעות כה ארוכות. (זוהר לא קורה בין 9-5.) לאחר שעבדתי קשה כדי לקדם את הקריירה שלי, אני מבין היטב מה צריך כדי להצליח. לעומת זאת, אילו החצי השני שלי לא היה משתתף באופן פעיל בחינוך ילדינו, הוא לא יכול היה להבין את האתגר הנפשי של התמודדות עם התקפי זעם בני שנתיים או שינויים במצב הרוח בגיל העשרה.

הטבת אמהות

נשים יכולות להרוויח מאוד מקריירה מאתגרת, להחזיר לבית אנרגיה, התלהבות ומיומנויות רלוונטיות כמו פתרון בעיות, תכנון אסטרטגי ופתרון קונפליקטים רק בכמה דברים. אני גם טוען שזה המעבר הלוך ושוב בין שתי הסביבות ששומר אותך טרי ורענן ומאפשר לך להביא סבלנות ופרספקטיבה לכל סביבה כתוצאה מהליכה אחורה.

הטבות ארגונים

בעוד שלמקצועות רבים יש כמות שווה או גדולה יותר של נשים ברמת הכניסה, מספר אנשי המקצוע נופל באופן דרמטי ברמות הבכירות. אין ספק שהסבר אחד לירידה זו הוא מספר הנשים שאינן ממשיכות במקצועותיהן לאחר הקמת משפחה. ארגונים זקוקים לאיזון מגדרי על מנת להבטיח קבלת החלטות, חדשנות והתאמה עם האינטרסים של הלקוחות ובעלי המניות. ארגונים מרוויחים כאשר נשים מקצועיות חוזרות מחופשת לידה וממשיכות לתרום לצמיחת העסק ולקיימותו.

אל תחכו עד שיצא מחקר נוסף כדי לקבוע אם אתם עושים את הבחירות הנכונות עבור המשפחה שלכם. השתמש בשכל הישר שלך. לִהיוֹת הִגִיוֹנִי. הכירו את עצמכם וקבלו החלטות בביטחון. כולם מרוויחים כשנשים משלבות בשמחה קריירה ומשפחה – נשים מרוויחות, גברים מרוויחים, ילדים מרוויחים, והמקצוע שלך מרוויח.Source by Christine Brown-Quinn

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved