דיבור של מספר שפות משפיע על התפתחות הילד

/
/
/
29 Views

חוקרים מאוניברסיטת ברקלי ומכללת בארד בקליפורניה בחנו לאחרונה לעומק כיצד השפה משפיעה על ההתפתחות הפסיכולוגית אצל ילדים. בגיליון יולי של פרספקטיבות על מדעי הפסיכולוגיה, סטיבן צ'ן וצ'ינג ג'ואו מברקלי ומורגן קנדי ​​מבארד מסתמכים על פסיכולוגיה ובלשנות כדי להבין כיצד שימוש בשפות שונות לביטוי רגשות יכול להשפיע על ההתפתחות הרגשית של הילדים.

המחקר טוען במיוחד שבשפה מסוימת ההורים משתמשים בה כדי להביע רגשות ורעיונות יכולים להשפיע על ההבנה, החוויה והוויסות הרגשי של הילד. חן טוען כי המחקר היה מונע מהתעניינות גוברת בשינויים בשפה הקשורים לרגשות בתוך המשפחה וכיצד אנשים מבינים את האינטראקציות.

שפה היא כלי איתו דוברים דנים או מסתירים את מחשבותיהם ורגשותיהם. האינטראקציות שיש להורים עם ילדיהם בנוגע לרגשותיהם תורמות להתפתחות הרגשית של הילד על ידי הדגמת מודל כיצד יש לנסח רגשות. דיון הורי ברגש מראה לילדים כיצד עליהם לווסת ולסווג את רגשותיהם בהקשרים שונים.

המחקר הלשוני מציע שאנשים דו -לשוניים חווים רגשות בצורה שונה בהתאם לשפה שבה הם משתמשים כדי לתאר אותם. לדוגמא, דובר פינית שפת אם יכול לבחור לספר לילדיו שהם אוהבים אותם באנגלית מכיוון שזה נדיר להביע רגשות מפורשות בפינית. כתוצאה מכך, בחירת השפה מספקת רמז לילדים באילו מצבים רגשיים הוריהם נמצאים. הורים יכולים לעורר תגובה רגשית גדולה יותר מהילדים על ידי מעבר לשפה אחרת, בדיוק כפי שילדים יכולים להסיק מצב רגשי מסוים רק על סמך בחירת השפה. .

המחקר מסיק את המסקנה כי היכולת הרגשית של הילד נקבעת במידה רבה על פי המלים המדוברות סביבם, ובהרחבה, באיזו שפה. משפחות רב לשוניות צריכות להיות מודעות לאופן שבו בחירת השפה בהקשרים מסוימים תשפיע על הצמיחה הרגשית של ילדיהם.

תחום מחקר זה עשוי לקבל תשומת לב רבה. משפחות רב לשוניות הופכות נפוצות יותר ויועצי משפחה ייאלצו להתמודד עם הדינמיקה החדשה והמשתנה. תחום אחד בו ניתן להפגין תשומת לב הוא התערבות משפחתית על ידי גורמים חיצוניים. על ידי הבנה כיצד השפה משפיעה על התגובות הרגשיות של בני משפחה שונים, יועצים ועובדים סוציאליים יכולים להתאים טוב יותר את ההגדרות (ואפילו את בחירת השפה שלהם) כדי לקדם תגובות שלדעתם הן חיוביות.

ילדים בסופו של דבר לומדים מהוריהם ומתן סביבה לשונית עקבית וחיובית תהיה המפתח להתפתחותם.Source by Brandon Schwartz

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved