בעיות חברתיות נפוצות שעמן מתמודדים בני נוער כיום

/
/
/
35 Views

האם אי פעם הסתכלת על המתבגר שלך ותהית אם במקרה יצור עוין לא ידוע השתלט פתאום על גופו? זאת אומרת איך יכול להיות שתינוק כל כך אוהב, בעל ריח מתוק ומתלטף הופך פתאום לילד כל כך כועס ולא ידידותי כל כך מהר? אל תתיאש. אתה לא לבד.

הורים ואפוטרופוסים רבים מסכימים ששלב ההתבגרות עשוי להיות התקופה המבלבלת והסותרת ביותר בחיי הילדים. הגודל העצום של מה שבני נוער צריכים להתמודד איתו בימינו הוא בהחלט מכריע. למרבה הצער, בעיות אלה לא ייעלמו בקרוב. הם עלולים אפילו להחמיר. אז מה עלינו לעשות כדי לעזור להם לעבור את שלב הניסיון הזה? במאמר זה ניכנס לעולמו של נער טיפוסי מהמאה ה-21, נסתכל רק על כמה ממה שהוא מתמודד איתו ונראה מה ניתן לעשות כדי להקל על כולנו.

סוגיות חברתיות של בני הנוער המודרניים

• לחץ חברתי

עובדה ידועה היא שהאדם הוא חיה חברתית. כך גם בני נוער. הם רוצים להיות כמו החברים שלהם או הסלבריטאים המפורסמים שלהם, כולנו בשלב זה או אחר עברנו את השלב הזה. לחץ חברתי יכול למעשה להביא לידי ביטוי תכונות חיוביות אצל ילד. תלוי עם מי הם "מסתובבים", הם יכולים להתעניין בפעילויות טובות כמו ספורט או מלאכת יד.

עם זאת, כאשר ההשפעה גורמת לבני הנוער לעשות, לומר או לפעול בצורה שלא הייתה נוהגת, אז יכולה להיות בעיה. זה יכול להתבטא בשינוי דרסטי בשיער או בסגנון הלבוש, בטעם המוזיקה וכן הלאה. סכנה מרכזית של לחץ חברתי היא הרצון העמוק להתקבל או להרשים. כאשר המטרה לא מושגת והנער נדחה גם לאחר שהתאמץ כל כך, זה מוביל לקונפליקט פנימי גדול שיכול להימשך כל החיים. זה לוקח אותנו לנושא הבא.

• הערכה עצמית / ביטחון עצמי

ילדכם עשוי להרגיש שהדרך היחידה להתקבל ל"קבוצה" היא לפעול ולהיראות כמו ה"קבוצה". אם יתקבלו לקבוצה, בני נוער יעשו באופן טבעי כל שביכולתם כדי להישאר בתוכם. לפעמים אפילו עושים דברים שהם חונכו במיוחד כדי לא להתמכר אליהם. מצד שני, אי קבלה יגרום להם להרגיש לא מתאימים ולא רצויים. תחושות של ספק עצמי וכעס יבואו בעקבותיו. התפרצות פתאומית, הרצון להישאר לבד הם כמה סימנים של דחייה וביטחון עצמי נמוך.

• בריונות ברשת

רוב המבוגרים, כולל אני, חוו אירועי בריונות בשלב זה או אחר בזמן שגדלו. זה כמעט כמו טקס מעבר לילדים בגיל בית הספר. למרבה הצער, התקדמות הטכנולוגיה גרמה לזה להפוך למשהו כל כך מרושע, שאפילו הרשויות לא יכולות להגן על בני נוער באופן מלא. הקלות שבה ניתן לגשת לאינטרנט אפילו על ידי בני נוער מפחידה. פלטפורמות מדיה חברתית כמו טוויטר, פייסבוק ומייספייס אפשרו לאנשים שיש להם בעיות משמעותיות בחייהם האישיים לטרוף צעירים. רבים מהטורפים המקוונים הללו מבוגרים לפעמים בעשרות שנים מהילדים שהם תוקפים. האינטרנט נותן להם את ההזדמנות המושלמת להסוות את זהותם האמיתית ופעמים רבות הם יוצאים בשלום עם ההתקפות המגעילות הללו על בני נוער.

• אלימות במדיה ובמשחקים

אני רועד כשאני רואה את סוג המשחקים והסרטים המצוירים הזמינים כיום. דם זורם בחופשיות לכל מקום וחלקי גוף זרועים על הרצפות. נראה שאין מנוס מכיוון שאפילו החדשות מציגות אלימות בטלוויזיה קריקטורות שהיו בעבר תמימות ונקיות הפכו לשדרה מרכזית לתיאור מעשי אלימות ועריפת ראשים. למשחקים פופולריים כמעט אין סצנה אחת ללא מעשה אלימות של האחרת. מעודדים ילדים לקחת חלק פעיל ולנצח באמצעות כל אמצעי זמין כדי "להרוג" את יריביהם. עד מהרה אתה מגלה שאפילו בזמן שמשחקים אחד עם השני אחים או חברים בני נוער משתמשים בדרך כלל בביטויים אלימים שלמדו מהמדיה האלה כדי לתקשר. הם אפילו מתרגלים את המעשים האלה בחיות מחמד ביתיות להלם של הוריהם. נראה שהמסר המועבר הוא "להרוג, לפגוע ולפגוע" וגם מהר!

• לחץ מיני

סקס נמצא בכל מקום שאתה מסתכל ותאמין לי, בני הנוער מחפשים אם הם רוצים או לא. הלחץ להיפטר מהבתולים שלהם הוא לא ייאמן. להורים רבים עדיין לא נוח לנהל את "השיחה" עם ילדיהם המתבגרים. לילדים אין ברירה אלא לפנות לחבריהם כדי לקבל תשובות. יותר מדי בסופו של דבר עוסקים במה שהם באמת לא מוכנים אליו. אין פלא שהריונות בגיל העשרה ומחלות מין נמצאות בעלייה מתמדת מדי שנה.

• שימוש בסמים ואלכוהול

בואו נודה בזה. בני נוער רוצים להיראות מגניבים. מקל סיגריה, זריקת אלכוהול ומנה של כדורים כבר לא כל כך קשה להשיג וגיל המשתמשים הולך ונהיה צעיר יותר. התמכרות מגיעה במהירות. כיום נדיר לפגוש נער שעדיין לא ניסה לפחות אחד מהחומרים הללו. זוהי סכנה נבזית במיוחד ומסכנת חיים אם לא נבדק במהירות.

אז מה אנחנו עושים וכיצד נוכל להגן על החיים היקרים הללו בטיפולנו?

• אל תאשימו את עצמכם אם המתבגר שלכם הסתבך בהרגלים שליליים.

• צעקות, צרחות, בכי והתפרצויות רגשות אחרות לא יעזרו וסביר להניח שירחיקו את הילד מכם. למד לדבר איתם בנימה רגועה ועדינה. זה קשה כשאתה צורח בפנים אבל זה עובד.

• הקדישו זמן להבין מה ילדכם מרגיש, תגרום לו להבין שאתם שם בשבילו ותמיד יהיו, לא משנה מה.

• מגיל צעיר מאוד, עודדו את ילדיכם להשמיע את דעתם ולקבל החלטות קטנות ברחבי הבית. זה עוזר להגביר את ההערכה העצמית שלהם.

• דבר איתם על מין ברגע שהם מתחילים לשאול שאלות על חלקי גוף זכריים ונשיים. תן להם לדעת בפירוט את ההשלכות של מין ככל שהם מתבגרים.

• התקן אמצעי בקרת הורים בגישה לאינטרנט ולטלוויזיה שלהם.

• עודדו אותם להביא את חבריהם הביתה. תקשרו עם החברים שלהם מבלי להיות שיפוטיים.

• התייחסו אליהם בכבוד.

מאמר זה אינו ממצה בשום פנים ואופן. עדיין יש הרבה דברים בחוץ שבני נוער מתמודדים איתם, אבל עם קצת טיפול והבנה מצידנו, אנחנו יכולים להפחית מאוד את ההשפעות עליהם.Source by Roselyn O Onuche

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved