אימון כדורסל לילדים עם אוטיזם

/
/
/
49 Views

דרך החוויות שלי כמאמן כדורסל מתנדב במתחם הספורט המיוחד של ניו ג'רזי ועבודה במחנות ומרפאות שונות, נתקלתי בשיטות משנות חיים באמצעות הוראת כדורסל התפתחותי. אנשים רבים מניחים שילדים עם אוטיזם או מוגבלויות אחרות אינם צריכים ללמוד את המיומנויות והמושגים הדרושים הקשורים לכדורסל. עם זאת, גיליתי שחיוני ללמד ילדים אוטיסטים את אותן מיומנויות ומושגים כמו ילדים ללא מוגבלות, אך בצורה שונה. כמאמן שואף לכדורסל במכללות, אני מתמקד בפיתוח מיומנויות אישיות, עבודת צוות ותקשורת בהתנדבות. שלושת ההיבטים הללו של כדורסל הם כמה מפתחות להצלחה באימון ספורט וחשוב ללמד אותם לילדים בגיל צעיר. כמתנדב, הצלחתי ללמוד דרכים חדשות וחדשניות ללמד פיתוח מיומנויות אישיות, עבודת צוות ותקשורת שיעזרו לילדים עם אוטיזם לפתח את כישורי הכדורסל שלהם ולצבור ביטחון ויכולות שיעזרו בספקטרום הכולל של חיים בריאים .

פיתוח מיומנויות אישיות הוא הבסיס להפוך לשחקן כדורסל טוב יותר ושחקנים יכולים להשתפר על ידי עבודה על החולשות שלהם ולהרחיב את החוזקות שלהם באמצעות פיתוח מיומנויות אישיות. בעבודה עם ילדים אוטיסטים, חוויתי, כמו אצל חלק מהילדים ללא מוגבלות, שהשחקנים נוטים יותר להתמקד בעיקר בנקודות החוזק שלהם ופחות מתעניינים בזיהוי חולשה. יתר על כן, השחקנים בדרך כלל אינם ששים לעבוד על מיומנויות שיכולות לדרוש יותר פיתוח. כדי להתגבר על בעיה התפתחותית זו, אני משתמש בעיקרון שנקרא "מעבר מהיר" כדי לעזור לילדים להשתפר בחולשות או בתחומים שבהם הם אינם מוכשרים באותה מידה. עקרון ה"מעבר המהיר" מתמקד בכוחו של הילד תוך מעבר מהיר למשימה חדשה שזקוקה להתפתחות נוספת ולבסוף חזרה לאזור הנוחות של השחקן. לגרום לילד עם אוטיזם לצאת מאזור הנוחות שלו הוא אתגר ומרגש עבורי כשהוא מתרחש. הצלחתי ליישם את העיקרון הזה והייתי מציע לכל מי שהאתגר שלו הוא להניע ילדים עם אוטיזם לעבוד על חולשת הכדורסל וגם על החוזקות שלהם, להשתמש בעקרון ה"מעבר המהיר". פיתוח מיומנויות אישיות הוא מרכיב חשוב והוא מיומנות נחוצה כדי להקל על השימוש בעבודת צוות.

עבודת צוות היא עמוד השדרה של הכדורסל וכל שאר ענפי הספורט הקבוצתיים. למרות שחשוב ששחקנים ישפרו את כישוריהם האישיים, כולם חייבים לשחק כצוות כדי להשיג מטרה כוללת אחת. עבודת צוות היא ההיבט המאתגר ביותר בהוראת ילדים עם אוטיזם, אך ניתן לעשות זאת. המפתח כאן הוא להתחיל בהכנסת תפיסה בסיסית של שני אנשים המשתפים פעולה יחד כדי לבצע מסירה, להבקיע סל, להשיג עצירה הגנתית או כל מושג אחר של הספורט. ברגע שהשחקנים מרגישים בנוח עם השגת מטרה משותפת כשני אנשים, העבר אותם כראוי לקבוצה קטנה על ידי הוספת אדם נוסף למשוואה. ברגע שהם יהיו מוכשרים בתחום הזה, המשך בהוספת שחקנים אחרים עד שתגיע ליעד של חמישה שחקנים בקבוצה שיתרמו לתפיסת המטרה הכללית. למאמן מייק קריז'בסקי, מאמן הכדורסל לגברים באוניברסיטת דיוק, יש ציטוט שכתוב: "שניים עדיף על אחד, רק אם שניים פועלים כאחד". ציטוט זה מתמצת עבודת צוות ומעודד שחקנים להבין את הרעיון שעבודה ושיתוף פעולה כצוות יבצעו את העבודה בצורה יעילה ויעילה יותר, וזה חיוני כדי לגרום לילדים עם אוטיזם ללמוד. בעוד שעבודת צוות היא חיונית, עבודת צוות צריכה להתבסס בתקשורת.

תקשורת בכדורסל היא אחד הדברים שיכולים להפריד בין קבוצה טובה להיות קבוצה מצוינת. תקשורת היא הקול שרוצה לקבוצה לנצח כי היא יוצרת אנרגיה, ומספקת מבנה וסדר. לילדים עם אוטיזם עשויים להיות סוגים שונים של ליקויים בתקשורת. לדוגמה, הדרכתי ילדים שתקשרו איתי היטב באמצעות מילים ומשפטים קצרים ומדויקים, ואחרים שלא הביעו את עצמם מילולית כלל. כשאני מתקשר עם ילדים עם אוטיזם, למדתי לשמור על ההוראות שלי ישירות, מדויקות, וגם לחזור על עצמו ולהדגים בדיוק מה אני רוצה שהם יבצעו. הפעולה של הפגנת מיומנות או מושג ספציפי עוזרת מאוד בפיתוח מיומנויות השחקנים ונראה שהם נהנים מהיכולת לקבל מנהיג לשקף ולחקות אחריו. מבין שלושת המפתחות להצלחה באימון כדורסל לילדים עם אוטיזם, התקשורת נראית החשובה ביותר בפיתוח קבוצה מצוינת ושחקנים מצוינים.

לסיכום, בתור מאמן מכללות כדורסל שואפת, אני מנסה כל הזמן ללמד וללמוד דרכים חדשות וחדשניות לעזור לשחקנים להתפתח. בנוסף, אני מחויב לעזור לספורטאים להפוך לאזרחים בעלי מצפון חברתית וסולידיים בחברה. ילדים עם אוטיזם זקוקים לאותה אהבה וטיפול כמו ילדים ללא מוגבלות וצריכים להיות מסוגלים להשתתף בפעילויות גופניות אם הם רוצים בכך. כדורסל הוא דרך מצוינת להציג את המושגים של שיפור מיומנויות אינדיבידואליות, עבודת צוות ותקשורת ויעזור בהשגת מטרה כוללת. האלמנט המעניין והמרתק ביותר באימון הוא הסיפוק מהיכולת לאמן ולעזור לשחקנים מגוונים. כשאני עוזר לשחקנים אלה מרקע ויכולות שונות, הם בסופו של דבר עוזרים לי להפוך למאמן, מורה, מנטור ומנהיג טוב יותר. אני מקווה שמאמר זה הציג כמה מושגי מפתח באימון כדורסל לילדים עם אוטיזם שתוכל ליישם בספר המשחקים שלך.Source by Donovan A Smalls II

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.buxnama.com All Rights Reserved